menusearch
afrazlaser.ir

ساخت شابلون

یکشنبه هفتم اردیبهشت ۹۹
(2)
(1)
ساخت شابلون
ساخت شابلون
 
شابلون چیست و چه کاربردی دارد؟
شابلون الگو و راهنما برای ترسیم انواع اشکال و نوشته ها بر روی سطوح مختلف است. متریال شابلون ها بسته به کاربردشان می‌توانند طلق، پلکسی، و ام دی اف باشند. شابلون ها در تبلیغات روی دیوار، راهنمای پارکینگ ها، پتینه کاری روی دیوار، رنگ کاری روی پارچه، و در بسته بندی کالاها کاربرد زیادی دارند.متریالی که شابلون با استفاده از نرم افزارهای وکتور و بردار مانند اتوکد و راینو ایجاد می‌شود .پس از طراحی شابلون، باید از برش لیزری برای برش قطعات استفاده کرد. شابلونها را می‌توان با قرار دادن روی سطوح مختلف با استفاده از اسپری، رنگ کرد تا بر روی سطح مورد نظر نقش ببندد.
حداکثر ابعادی که می‌توانید برای تولید شابلون سفارش دهید، 120*90 سانتیمتر است و حداکثر ابعاد برای ام دی اف خام یا پلکسی 120*90 سانتیمتر است، برای کارهایی که ابعادشان بزرگتر از ابعاد دستگاه یا ورق ما باشد می‌توانیم کار را به چند قسمت تقسیم کرده و در فایل های جداگانه برش بزنیم.
خدمات ساخت شابلون
شابلون ها علاوه بر استفاده در تبلیغات و برند سازی، در تولید انواع اشکال هندسی به منظور طراحی روی کاغذ استفاده می‌شوند. شابلون های طراحی معمولا بر روی ورق های پلکسی تولید می‌شوند، این شابلون ها در ضخامت های 1 و دو میلیمتر قابل برش لیزری هستند. خدمات ساخت شابلون و استنسیل روی متریال پلکسی، طلق، و پلاستیک فشرده انجام می‌گیرد، با توجه به نیاز به استفاده از هر نوع از شابلون، متریال آن تعیین می‌گردد و سپس به مرحله برش لیزری میرسد، برای سفارش شابلون می‌توانید با خواندن این مقاله به شناخت متریال مورد نظرتان و انتخاب آن برای شابلون سازی اقدام کنید.
کاربرد شابلون
 •  ساخت شابلون تبلیغاتی 
این نوع شابلون ها به منظور تبلیغ کسب وکار با طراحی لوگو و برند و شماره تلفن، استفاده می‌شوند. از طلق های مصرف زیاد هایمپک یا ام دی اف چوبی برای طراحی و ساخت این نوع شابلون می‌توان استفاده کرد. هزینه برش لیزری شابلون شامل هزینه متریال به علاوه زمان برش لیزری آن می‌شود. هر چقدر طرح ساده تر باشد هزینه آن به مراتب کمتر می‌شود. برای طراحی می‌توانید عکس آن را به واتس آپ ارسال کنید تا نوع طراحی و برش آن مشخص شود.
گاهی اوقات در دیزاین داخلی نیاز به درج لوگو برند تکست دلخواه و متناسب با محیط کار هستیم، شابلون ها از این جهت بهترین کاربرد را برای ما ایفا می‌کنند.
ساخت شابلون تبلیغاتیساخت شابلون تبلیغاتی
 • ساخت شابلون اعداد و حروف
این نوع از شابلون ها بر روی قطعات و لوازم صنعتی به کار می‌روند، بسته بندی کارتونی کالاها برای صادرات‌ آنها نیاز به شابلون های حروف و اعداد که حاوی جزییات محصول می‌باشند دارند، این شابلون ها در ابعاد 5 سانت تا ابعاد 90 سانت قابل سفارش می‌باشند، تولید کنندگان برای تبلیغات بر روی کالاهایشان و طراحان لباس برای نشان دادن برندشان می‌توانند از این شابلون ها به جای مهر استفاده کنند ساخت شابلون های حروف بسته به سایز و نوع کاربرد می‌تواند با ورق طلقی هایمپک یا پلکسی باشد برای بررسی و استعلام قیمت تماس خاصل نمایید.
ساخت شابلون اعدادساخت شابلون حروف
 • ساخت شابلون های طرح بر روی قهوه آش شل زرد و...
کافه دارران و کسانی که در کافه ها کار می‌کنند، برای انداختن نقوش و شکل ها بر روی انواع قهوه و انواع کیک ها می‌توانند از شابلون پلکسی استفاده کنند.
نانوایان و کسانی که در پخت نان های سنتی و مدرن فعالیت دارند می‌توانند از شابلون ها برای نقش انداختن روی کیک ها و نان ها استفاده کنند.
آش فروشان و کسانی که در پخت آش شل زرد و حلیم فعالیت دارند برای نقش انداختن و طرح بروی کاسه آش و شل زرد می‌توانند از شابلون استفاده کنند.
ساخت شابلون روی نانساخت شابلون روی شل زردساخت شابلون روی قهوه
 
 • ساخت شابلون پتینه کاری داخلی
پتینه کاری این روز ها متناسب با سلیقه ی کارفرمایان جهت طراحی داخلی ساختمان است ما در اینجا انواع شابلون ها را جهت الگویی بر روی دیوار جهت پتینه آماده می‌کنیم، شابلون های پتینه کاری از جنس هایمپک و مقاوم در برابر ضربه می‌باشند، این نوع از شابلون پتینه ها در ضخامت 1 میلیمتر تولید می‌شوند. و برای کار کردن بر روی کف، سقف و دیوار مناسب می‌باشند. برای مشاهده انواع طرح شابلون به این لینک مراجعه کنید.
ساخت شابلون پتینه کاریساخت شابلون پتینهشابلون طرح ماندالا
 
 
 • ساخت شابلون نظام مهندسی
شابلون های نظام مهندسی برای آزمون نظام مهندسی در بخش طراحی، استفاده می‌شوند.در این نوع شابلونها عناصر پلانها مثل درب و پنجره و مبلمان و رمپ و پله و... طراحی می‌شود تا برای صرفه جویی در زمان حین آزمون نظام مهندسی از آنها استفاده کرد. پلکسی 2 میل شفاف برای برش لیزری این شابلون ها مناسب است.دستگاه برش لیزری افراز با بالاترین دقت و مناسبترین هزینه سفارش شابلون شما را انجام می‌دهد. برای سفارش شابلون نظام مهندسی به این لینک مراجعه کنید.
شابلون نظام مهندسیساخت شابلون نظام مهندسیفروش شابلون نظام مهندسی
 
 • ساخت شابلون جواهر سازی
این شابلون ها در طرح های هندسی و اشکال بسته با ابعاد متفاوت طراحی می‌شوند، و کاربرد بسیاری در اسکیس انواع گردنبند انگشتر دستبند دارند. این شابلون ها به طراحان جواهر کمک زیادی می‌کند تا دید واقعی تری نسبت به محصول تولیدی داشته باشند، متریال استفاده شده در این نوع از شابلون ها، پلکسی شفاف یک میلیمتر است که با با استفاده از حکاکی اندازه اشکال در رنگ سفید درج می‌شود برای سفارش این نوع شابلون ها بر رویاین لینککلیک کنید.
شابلون جواهر سازی
 • ساخت شابلون دکوراسیون داخلی
گاهی اوقات طرحی در ذهن داریم و برای دکور منزل روی دیوار و کف میخواهیم از آن استفاده کنیم.در دکوراسیون داخلی از شابلون ها برای رنگ آمیزی سرامیک های خاص یا رنگ آمیزی دیوارها استفاده می‌کنند. شابلون ها بر روی کابینت ها، کمد ها، درب ها، پنجره ها نیز قابل استفاده هستند که زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی خواهند داد.برای تولید شابلونهای مخصوص دکوراسیون داخلی، ب خاطر استفاده چند باره از شابلون ،باید از متریال مقاومتر از طلق مانند پلکسی، ام دی اف استفاده کرد.
ساخت شابلون دکوراسیون داخلیشابلون معماری داخلی
 
 • ساخت شابلون راهنمای پارکینگ و خودرو
از این نوع شابلون ها در خطوط ممتد و جدا کننده خیابان استفاده می‌شوند همچنین بر روی عوامل طبیعی در جاده ها که امکان نصب تابلو وجود ندارد می‌توان از این روش برای رنگ آمیزی برای انتقال مفاهیم راهنمایی رانندگی استفاده نمود.این شابلون ها در پارکینگ ها جهت هدایت خودرو به جایگاه مورد نظر  استفاده می‌شوند  شابلون های راهنما ی خودرو با طلق، ام دی اف یا پلکسی بسته به عملکرد آنها قابل سفارش است.
ساخت شابلون راهنمای پارکینگشابلون راهنمای پارکینگ
 • ساخت شابلون تتو
شابلون می‌تواند راهنمای خوبی برای یک تتو کار باشد تا بتواند به آسانی از طریق یک الگوی مناسب به کار تتو بپردازد. معمولا از متریال طلق به خاطر منحنی و کرو بودن استفاده می‌شود. هر عکسی برای طراحی شابلون تتو امکانپذیر است. ضخامت خطوط شابلون تتو نباید کمتر از یک میلیمتر باشد چون احتمال جدا شدن آن زیاد است. برای سفارش شابلون تتو به واتس آپ پیام دهید.
متریال بسیار مناسب برای شابلون تتو، پلکسی 1 میلیمتر است چون دقت آن در نقش های خیلی ریز بسیار بالاس از طرفی متریال بسیار مقاومی برای اجرای تتو روی بدن است.
ساخت شابلون تتوطراحی شابلون تتو
 
 • ساخت و طراحی شابلون لباس
شابلون های لباس بیشتر مربوط به چاپ روی تی شرت یا پیراهن می‌شود که طراحی مورد نظر می‌تواند براحتی با رنگهای مختلف بر روی لباس نقش ببندد. طلق ها برای شابلون لباس کاربرد بیشتری دارند.ابعاد مناسب برای شابلون رو پیراهن یا تی شرت 30 در 15 سانتیمتر یا 35 در 20 سانتیمتر است. یک شابلون می‌تواند همزمان شامل چند طرح باشد تا با رنگهای مختلف بر روی پیراهن، رنگ شود.
برای شابلون کردن بر روی لباس در ابعاد تیراژ باید از ام دی اف یا پلکسی استفاده کرد ولی برای استفاده از شابلون در ابعاد تک، باید از طلق 0.3 میلیمتر استفاده نمود. طرحهای با ابعاد 60 سانتیمتر به بالا بهتر است از متریال مقاومتر به خاطر پایداری آن استفاده کرد.
ساخت شابلون روی لباسساخت شابلون تیشرت
 
 • ساخت شابلون چهره
برای طراحی شابلون چهره باید با استفاده از نرم افزار عکس اصلی را به عکس سیاه سفید تبدیل کرد. از این شابلون برای دیوار نویسی های مختلف یا حک چهره بر روی دیوار های خانه می‌شود استفاده کرد. برای طراحی شابلون چهره می‌توان از نرم افزار photo grave استفاده کرد. هر چهر ه ای قابل تبدیل شدن به شابلون را دارد.
 
ساخت شابلون حاج قاسمساخت شابلون چهره
 • ساخت شابلون روی ماسک
ماسک های پارچه ای تولیدی جهت افزودن انواع برند ها و شکلهای مورد نظر می‌توانند اسپری رنگ شوند. برای این کار باید ابتدا شابلون مدل را سفارش دهید تا با استفاده از برش لیزری، برش خورده شود و سپس می‌توانید بر روی هر نوع پارچه ای طرح مورد نظر را اعمال کنید.برای درست کردن شابلون ماسک می‌توانید از متریال پلکسی یا طلق استفاده نمایید.
برش لیزری شابلون
شابلونها برای آماده شدن نیاز به برش با دستگاه برش لیزری دارند. فرایند برش لیزری شابلون به شرح زیر است.
 1. ابتدا فایل مورد نظر را تبدیل به وکتور و خط برای شناساندن به نرم افزار برش لیزری می‌کنیم. طراحی این کار با نرم افزار کرل، اتوکد و راینو انجام می‌شود. برای طراحی یک شابلون باید تمام خطوط داخل کادر شابلون بسته و پلی لاین باشند. اگر شکل بسته ای داخل شکل بسته ای قرار داشت باید بین دو شکل پل زده شود تا از افتادن قطعات، جلوگیری شود. ضخامت پل باید کمتر از 2 میلیمتر نباشد تا از ضعیف بودن و شکستن آن جلوگیری شود.
 2. بعد از طراحی شابلون آن را به برش لیزری افراز بسپارید تا فایل طراحی شده برش بخورد. حتما کادر برش را با اندکی فاصله از کار اصلی در نظر بگیرید تا موقع اسپری کردن مشکلی در آن وجود نداشته باشد.
 3. پس از برش می‌توانیم با استفاده از چسب شیشه ای، شابلون را بر روی سطح مورد نظر قرار داد و بعد از آن به رنگ آمیزی پرداخت.
قیمت
قیمت شابلون ها بر اساس طراحی، قیمت متریال و زمان برش لیزری محاسبه می‌شود. اگر طراحی شابلون توسط مشتری انجام گیرد، هزینه متریال و برش لیزری فقط محاسبه می‌شود. برای ارسال فایل می‌توانید با استفاده از لینک واتس آپ یا لینک تلگرام اقدام کنید. همچنین می‌توانید از طریق شماره تلفن های وب سایت جهت پشتیبانی تماس حاصل نمایید.
گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر