menusearch
afrazlaser.ir

برش لیزری چوب

یکشنبه سی و یکم فروردین ۹۹
(0)
(0)
برش لیزری چوب

برش لیزری چوب

 

چوب

چوب و فرآورده های چوبی به عنوان بخش مهمی از صنعت و تولید است که همواره توانسته نیاز کاربران و مخاطبان خود را در تمام صنایع ، تامین کند. کاربرد چوب بسیار گسترده است در اینجا به بخشی که مربوط به برش لیزری می باشد می پردازیم. چوب های با ضخامت بالا و دارای تراکم زیاد می توانند توسط دستگاه برش لیزری حکاکی شوند ، ولی برش چوبهای با ضخامت بالا توسط دستگاه سی ان سی ، امکان پذیر می باشد.فرآورده های چوبی براحتی با دستگاه برش لیزری ، برش می خورند و مورد استفاده قرار می گیرند. چوب با توجه به بافت و سبک بودن خود ، در بخش دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع فرآورده های چوبی 

  1. ام دی اف
  2. تخته سه لا
  3. چوب بالسا
  4. چوب پنبه
  • ام دی اف 

ام دی اف خام

ام دی اف از اضافه باقیمانده چوب های نرم و تجزیه الیاف چوب و ترکیب آن با چسب رزین و موم ساخته می شود پانلها تحت تاثیر دما و فشار به صورت صاف و با بافت زیبا ایجاد می شوند.از نظر فنی ، ماده ای است که دوام و پایداری زیادی دارد و در هنگاه برش بدون تغییر شکل و ترک خوردگی می باشد. برش لیزری در آن خیلی تمیز و بی نقص است.ام دی اف در برابر انقباض و انبساط مقاومت بالایی دارد. ام دی اف می تواند رنگ شود ، از چسب دو طرفه در آن استفاده کرد. می تواند ضد حریق ضد رطوبت شود. از ام دی اف می شود در مبلمان، دکوراسیون منزل، تابلوهای دیواری،ساخت انواع جعبهساخت شابلون ، باکس گل ، ماکت سازی ، تابلوهای ال ای دی ، ساعتسازی و ساخت استند استفاده کرد.

مشخصات ام دی اف

ابعاد ورق ام دی اف 120*90 سانتیمتر می باشد. ام دی اف در ضخامتهای 2.6mm, 5mm, 6mm, 8mm وجود دارد و قابل برش لیزری می باشد.ام دی اف توسط شرکتهای مختلفی تولید می شود که هرکدام از این شرکتها از فیبر با درجه سختی متفاوتی برای تولید ام دی اف استفاده می کنند، بنابراین ام دی افها با سختی کم و زیاد در بازار وجود دارند، تفاوتی که ام دی افهای نرم دارند در این است که خیلی راحت و با قدرت پایین برش می خوردند و دود زیادی در هنگام برش ایجاد نمی شود. معمولا رنگهای روشن، ام دی افهای نرمی هستند و رنگهای تیره، ام دی افهای با مقاومت بالا هستند و خیلی سخت برش می خورند.

ام دی اف خام

انواع ام دی اف 

 

  • ام دی اف خام

این نوع ام دی اف بدون روکش می باشد و پرداختی روی آن انجام نمی شود.ابعاد این ام دی اف 120*90 سانتیمتر می باشد و ضخمات دقیق آن 2.6 میلیمتر است.تنوع این ام دی اف در ضخامتهای 5_5.5_8 میلیمتر نیز وجود دارد. ام دی اف های خام به خوبی قابلیت رنگ گرفتن دارند و چسبهای 1 2 3 یا چسب چوب به خوبی در آنها اثر می کنند.ام دی اف های خام در ماکت سازی ، باکسهای چوبی جعبه های چوبیحکاکی چهره ، ساخت پیکسل ، ساخت اسباب بازی و دکوراسیون داخلی و ساخت قطعات صنعتی کاربرد دارند.

حکاکی برش لیزری

  • ام دی اف یک روکش

ام دی اف خامی که یک روی آن از پوشش کاغذی یا رنگ استفاده شده است ، یک روکش می گویند، ابعاد این نوع ام دی اف 120*90 سانتیمتر می باشد. ضخامت این ام دی اف 2.6 میلیمتر است. معمولا این ام دی اف تاب دارد و برای برش لیزری مناسب نمی باشد ولی در موارد نادر شرکتها با روشهای جدید یک روکش بدون تاب نیز تولید می کنند. در تولید کالاهایی که یک طرف آن مورد توجه نیس به کار می روند.

خرید ام دی اف یک روکش

  • ام دی اف دو روکش

ام دی اف خامی که دو روی آن از پوشش کاغذی یا رنگ استفاده شده است، ام دی اف دوروکش می گویند. این نوع ام دی اف بدون تاب می باشد و کاملا مناسب برش لیزری است. ابعاد این نوع ام دی اف 120*90 سانتیمتر می باشد و ضخامت آن 2.7 میلیمتر است. هنگام برش لیزری دوده زیادی در سمت پشت این ام دی اف می نشیند که با دستمال مرطوب نمدار قابلیت پاک شدن را دارد. این نوع ام دی اف در باکسهای گل ، ماکت سازی ، بازی های فکری، انواع اسباب بازی، دکوراسون خانگی، زیر کیکی، ساعت سازی و صنایع دستی کاربرد فراوانی دارد.

ام دی اف ملامینه

تخته سه لا

تخته سه لا سازه ای است از دستهٔ فرآوردههای مرکب چوبی (اوراق فشرده چوبی) که از لایه های با ضخامت کم و با زاویه ۹۰ درجه نسبت به هم و با استفاده از چسب روی هم چسبانده میشوند. تخته سه لا در رنگهای متنوعی موجود می باشد ، ضخامت تخته سه لایی از 3 میلیمتر تا 2 سانتیمتر را در بر می گیرد. ضخامتهای 3 میلیمتر تا 6 میلیمتر قابل برش لیزری می باشد. ابعاد ورقهای تخته سه لایی 120 در 90 سانتیمتر است.تخته سه لا در ساخت باکس های چوبی و وسایل دکوراتیو خانگی کاربرد بسیاری دارد.

تخته سه لاتخته سه لا

چوب بالسا

چوب بالسا از درختی به همین نام در آمریکای جنوبی، رشد می کند، عمر درخت آن بسیار کوتاه ( 6 تا 10 سال) می باشد این متریال بسیار سبک می باشد و از مقاومت و سختی خوبی برخوردار است. ورقه های چوب بالسا در ابعاد 100 در 10 سانتیمتر می باشند و ضخامت آنها از 1 میلیمتر تا 20 میلیمتر را در برمی گیرد. این متریال یکی از مواد پرکاربرد در برش لیزری است که برش بدون خوردگی و تمیزی دارد. چوب بالسا در ماکت سازی کاربرد گسترده ای دارد.

چوب بالساماکت با چوب بالسا

چوب پنبه

چوب پنبه محصولی گیاهی است که از قسمت مرده برخی درختان گرفته میشود. این متریال بسیار نرم و انعطاف پذیر می باشد. چوب پنبه در ضخامتهای 1 میلیمتر تا 20 میلیمتر وجود دارد و ابعاد آن 100 *70 و 50*70 سانتیمتر می باشد. چوب پنبه در صنایع دستی، ماکت سازی و گلسازی کاربرد دارد.

ورق چوب پنبه در ابعاد متفاوت برای برش لیزری مناسب می باشد.ورق چوب پنبه در ابعاد متفاوت برای برش لیزری مناسب می باشد.

برش لیزری  

برش چوب به دو صورت برش دستی با اره نجاری یا با دستگاه برش لیزری ، قابل انجام می باشد. ام دی اف چوب بالسا، چوب پنبه، تخته سه لا از جمله متریالی هستند که همگی برش لیزری در آن خیلی بی نقص و بدون خوردگی انجام می شود. فایل برش لیزری این متریال باید به صورت وکتور با استفاده از نرم افزارهایی مثل اتوکد، کرل، ایلاستریتور ، سالید ورک و... باید تهیه شود.

برای چیدن قطعات برش باید آنها را با فاصله حدودی 1 میلیمتر پیش هم و داخل ورق 120 در 90 قرار داد.اگر قطعات در ابعاد کوچیکتر قرار می گیرند باید از مستطیل کوچکتر از ابعاد 120 در 90 برای چیدن فایلها استفاده کرد. فاصله قطعات برش از جدارهای ورق باید 3 میلیمتر باشد . فاصله خطوط برش قطعات از یکدیگر نباید کمتر از 1.5 میلیمتر باشد. حکاکی در ام دی اف محدودیت فاصله خطوط ندارد.

سرعت برش با افزایش ضخامت ام دی اف کاهش می یابد و این موضوع با افزایش هزینه همراه است. در فایل برش باید از 3 رنگ استفاده شود از رنگ سبز برای حکاکی ، از رنگ سفید برای برش داخلی، واز رنگ قرمز برای برش خارجی معمولا استفاده می شود ولی چنانچه این رنگها متفاوت باشند مشکلی ایجاد نمی کند فقط 3 رنگ برای دسته بندی برش لازم است. برای حذف کردن خطهای روی هم یا خطهای اورلب می توان از دستور OVERKILL در اتوکد استفاده کرد و برای قرارگرفتن قطعات در یک صفحه می توان از دستور FLATTEN در اتوکد استفاده نمود.

در صورت نداشتن آشنایی با این دستورات و کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما با استفاده از شماره تلفن های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

برش لیزری ام دی اف

قیمت  

قیمت کار برش لیزری بر اساس ابعاد ورق دربرگیرنده ی قطعات برش، محاسبه می شود هر چه ضخامت ام دی اف بالاتر رود قیمت ورق نیز به همان مقدار بالا می رود . قیمت های ورقهای  ام دی اف دوروکش نسبت به یه روکش و ام دی اف خام بالاتر می باشد. هزینه کل از مجموع هزینه برش لیزری و ابعاد متریال محاسبه می شود. برای فرستادن فایل و محاسبه قیمت متریال مصرفی و هزینه برش لیزری از لینک واتس آپ یا لینک تلگرام همین صفحه یا از طریق شماره تلفنهای در سایت اقدام نمایید.

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر