menusearch
afrazlaser.ir

ساخت شابلون

یکشنبه هفتم اردیبهشت ۹۹
(0)
(0)
ساخت شابلون

شابلون برش لیزری

 

شابلون چیست و چه کاربردی دارد؟

شابلون الگو و راهنما برای ترسیم انواع اشکال و نوشته ها بر روی سطوح مختلف می باشد. متریال شابلون ها بسته به کاربردشان می توانند طلق ، پلکسی ، و چوب باشند. شابلون با استفاده از نرم افزارهای وکتور و بردار مانند اتوکد و راینو ایجاد می شود .پس از طراحی شابلون ، باید از برش لیزریبرای برش قطعات استفاده کرد. شابلونها را می توان با قرار دادن روی سطوح مختلف با استفاده از اسپری ، رنگ کرد تا بر روی سطح مورد نظر نقش ببندد.

حداکثر ابعادی که می توانید برای تولید شابلون سفارش دهید ، 140*60 سانتیمتر می باشد و حداکثر ابعاد برای ام دی اف خام یا پلکسی 120*60 سانتیمتر می باشد، برای کارهایی که ابعادشان بزرگتر از ابعاد دستگاه یا ورق ما باشد می توانیم کار را به چند قسمت تقسیم کرده و در فایل های جداگانه برش بزنیم.

کاربرد شابلون

 • شابلون تبلیغاتی

این نوع شابلون ها به منظور تبلیغ کسب وکار با طراحی لوگو و برند و شماره تلفن ، استفاده می شوند. از طلق های یکبار مصرف یا ام دی اف چوبی برای طراحی و ساخت این نوع شابلون می توان استفاده کرد. هزینه برش لیزری شابلون شامل هزینه متریال به علاوه زمان برش لیزری آن می شود. هر چقدر طرح ساده تر باشد هزینه آن به مراتب کمتر می شود. برای طراحی می توانید عکس آن را به واتس آپ ارسال کنید تا نوع طراحی و برش آن مشخص شود.

گاهی اوقات در دیزاین داخلی نیاز به درج لوگو برند تکست دلخواه و متناسب با محیط کار هستیم ، شابلون ها از این جهت بهترین کاربرد را برای ما ایفا می کنند.

ساخت شابلون تبلیغاتیساخت شابلون تبلیغاتی

 • شابلون پتینه کاری ساختمان

پتینه کاری این روز ها متناسب با سلیقه ی کارفرمایان جهت طراحی داخلی ساختمان می باشد ما در اینجا انواع شابلون ها را جهت الگویی بر روی دیوار جهت پتینه آماده می کنیم ، شابلون های پتینه کاری از جنس هایمپک و مقاوم در برابر ضربه می باشند ، این نوع از شابلون پتینه ها در ضخامت 1 میلیمتر تولید می شوند . و برای کار کردن بر روی کف ، سقف و دیوار مناسب می باشند. برای مشاهده انواع طرح شابلون به این لینک مراجعه کنید.

شابلون پتینه کاریشابلون مفهومیشابلون پروانه

 • شابلون نظام مهندسی

شابلون های نظام مهندسی برای آزمون نظام مهندسی در بخش طراحی ، استفاده می شوند.در این نوع شابلونها عناصر پلانها مثل درب و پنجره و مبلمان و رمپ و پله و... طراحی می شود تا برای صرفه جویی در زمان حین آزمون نظام مهندسی از آنها استفاده کرد. پلکسی 1 میل شفاف برای برش لیزری این شابلون ها مناسب است.دستگاه برش لیزری افراز با بالاترین دقت و مناسبترین هزینه سفارش شابلون شما را انجام می دهد.

ساخت شابلون نظام مهندسیساخت شابلون نظام مهندسی

 • شابلون جواهر سازی

این شابلون ها در طرح های هندسی و اشکال بسته با ابعاد متفاوت طراحی می شوند ، و کاربرد بسیاری در اسکیس انواع گردنبند انگشتر دستبند دارند . این شابلون ها به طراحان جواهر کمک زیادی می کند تا دید واقعی تری نسبت به محصول تولیدی داشته باشند، متریال استفاده شده در این نوع از شابلون ها ، پلکسی شفاف یک میلیمتر می باشد که با با استفاده از حکاکی اندازه اشکال در رنگ سفید درج می شود برای سفارش این نوع شابلون ها به لینک واتس آپ یا تلگرام درج شده در پایین این پیج مراجعه کنید یا با شماره تلفن های درج شده در سایت تماس حاصل نمایید.

شابلون جواهرشابلون طراحی جواهر

 • شابلون دکوراسیون داخلی

گاهی اوقات طرحی در ذهن داریم و برای دکور منزل روی دیوار و کف میخواهیم از آن استفاده کنیم.در دکوراسیون داخلی از شابلون ها برای رنگ آمیزی سرامیک های خاص یا رنگ آمیزی دیوارها استفاده می کنند. شابلون ها بر روی کابینت ها ، کمد ها ، درب ها ، پنجره ها نیز قابل استفاده هستند که زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی خواهند داد.برای تولید شابلونهای مخصوص دکوراسیون داخلی ، ب خاطر استفاده چند باره از شابلون ،باید از متریال مقاومتر از طلق مانند پلکسی ، ام دی اف استفاده کرد.

شابلون دکوراتیوشابلون دکوراتیو

 • شابلون راهنمایی رانندگی

از این نوع شابلون ها در خطوط ممتد و جدا کننده خیابان استفاده می شوند همچنین بر روی عوامل طبیعی در جاده ها که امکان نصب تابلو وجود ندارد می توان از این روش برای رنگ آمیزی برای انتقال مفاهیم راهنمایی رانندگی استفاده نمود. شابلون های راهنمایی رانندگی با طلق ، ام دی اف یا پلکسی بسته به عملکرد آنها قابل سفارش می باشد.

شابلون تابلو رانندگیشابلون خیابان

 • شابلون تتو

شابلون می تواند راهنمای خوبی برای یک تتو کار باشد تا بتواند به آسانی از طریق یک الگوی مناسب به کار تتو بپردازد. معمولا از متریال طلق به خاطر منحنی و کرو بودن استفاده می شود. هر عکسی برای طراحی شابلون تتو امکانپذیر می باشد. ضخامت خطوط شابلون تتو نباید کمتر از یک میلیمتر باشد چون احتمال جدا شدن آن زیاد است. برای سفارش شابلون تتو به واتس آپ پیام دهید.

متریال بسیار مناسب برای شابلون تتو ، پلکسی 1 میلیمتر می باشد چون دقت آن در نقش های خیلی ریز بسیار بالاس از طرفی متریال بسیار مقاومی برای اجرای تتو روی بدن می باشد.

شابلون تتوشابلون تتو

 • شابلون لباس

شابلون های لباس بیشتر مربوط به چاپ روی تی شرت یا پیراهن می شود که طراحی مورد نظر می تواند براحتی با رنگهای مختلف بر روی لباس نقش ببندد. طلق ها برای شابلون لباس کاربرد بیشتری دارند.ابعاد مناسب برای شابلون رو پیراهن یا تی شرت 30 در 15 سانتیمتر یا 35 در 20 سانتیمتر می باشد . یک شابلون می تواند همزمان شامل چند طرح باشد تا با رنگهای مختلف بر روی پیراهن ، رنگ شود.

برای شابلون کردن بر روی لباس در ابعاد تیراژ باید از ام دی اف یا پلکسی استفاده کرد ولی برای استفاده از شابلون در ابعاد تک ، باید از طلق 0.3 میلیمتر استفاده نمود. طرحهای با ابعاد 60 سانتیمتر به بالا بهتر است از متریال مقاومتر به خاطر پایداری آن استفاده کرد.

شابلون تی شرتچاپ روی تی شرت

 • شابلون چهره

برای طراحی شابلون چهره باید با استفاده از نرم افزار عکس اصلی را به عکس سیاه سفید تبدیل کرد. از این شابلون برای دیوار نویسی های مختلف یا حک چهره بر روی دیوار های خانه می شود استفاده کرد. برای طراحی شابلون چهره می توان از نرم افزار photo grave استفاده کرد. هر چهر ه ای قابل تبدیل شدن به شابلون را دارد.

 

شابلون چهرهشابلون چهرهشابلون چهره دیواری

 

 • شابلون روی ماسک

ماسک های پارچه ای تولیدی جهت افزودن انواع برند ها و شکلهای مورد نظر می توانند اسپری رنگ شوند. برای این کار باید ابتدا شابلون مدل را سفارش دهید تا با استفاده از برش لیزری ، برش خورده شود و سپس می توانید بر روی هر نوع پارچه ای طرح مورد نظر را اعمال کنید.برای درست کردن شابلون ماسک می توانید از متریال پلکسی یا طلق استفاده نمایید.

برش لیزری شابلون

شابلونها برای آماده شدن نیاز به برش با دستگاه برش لیزری دارند. فرایند برش لیزری شابلون به شرح زیر می باشد.

 1. ابتدا فایل مورد نظر را تبدیل به وکتور و خط برای شناساندن به نرم افزار برش لیزری می کنیم. طراحی این کار با نرم افزار کرل ، اتوکد و راینو انجام می شود. برای طراحی یک شابلون باید تمام خطوط داخل کادر شابلون بسته و پلی لاین باشند. اگر شکل بسته ای داخل شکل بسته ای قرار داشت باید بین دو شکل پل زده شود تا از افتادن قطعات ، جلوگیری شود. ضخامت پل باید کمتر از 2 میلیمتر نباشد تا از ضعیف بودن و شکستن آن جلوگیری شود.
 2. بعد از طراحی شابلون آن را به برش لیزری افراز بسپارید تا فایل طراحی شده برش بخورد. حتما کادر برش را با اندکی فاصله از کار اصلی در نظر بگیرید تا موقع اسپری کردن مشکلی در آن وجود نداشته باشد.
 3. پس از برش می توانیم با استفاده از چسب شیشه ای ، شابلون را بر روی سطح مورد نظر قرار داد و بعد از آن به رنگ آمیزی پرداخت.

قیمت

برای دیدن انواع شابلونها و قیمت آنها می توانید به این لینک مراجعه کنید.

قیمت شابلون ها بر اساس طراحی ، قیمت متریال و زمان برش لیزری محاسبه می شود. اگر طراحی شابلون توسط مشتری انجام گیرد ، هزینه متریال و برش لیزری فقط محاسبه می شود. برای ارسال فایل می توانید با استفاده از لینک واتس آپ یا لینک تلگرام اقدام کنید . همچنین می توانید از طریق شماره تلفن های وب سایت جهت پشتیبانی تماس حاصل نمایید.

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر