menusearch
afrazlaser.ir

ساخت شابلون

یکشنبه هفتم اردیبهشت ۹۹
(0)
(0)
ساخت شابلون

شابلون برش لیزری

 

شابلون چیست و چه کاربردی دارد.؟

شابلون الگو و راهنما برای ترسیم انواع اشکال و نوشته ها بر روی سطوح مختلف می باشد. متریال شابلون ها بسته به کاربردشان می توانند طلق ، پلکسی ، و چوب باشند. شابلون با استفاده از نرم افزارهای وکتور و بردار مانند اتوکد و راینو ایجاد می شود .پس از طراحی شابلون ، باید از برش لیزری برای برش قطعات استفاده کرد. شابلونها را می توان با قرار دادن روی سطوح مختلف با استفاده از اسپری ، رنگ کرد تا بر روی سطح مورد نظر نقش ببندد.

کاربرد شابلون

  • شابلون تبلیغاتی

این نوع شابلون ها به منظور تبلیغ کسب وکار با طراحی لوگو و برند و شماره تلفن ، استفاده می شوند. از طلق های یکبار مصرف یا ام دی اف چوبی برای طراحی و ساخت این نوع شابلون می توان استفاده کرد.

ساخت شابلون تبلیغاتیساخت شابلون تبلیغاتی

  • شابلون نظام مهندسی

شابلون های نظام مهندسی برای آزمون نظام مهندسی در بخش طراحی ، استفاده می شوند.در این نوع شابلونها عناصر پلانها مثل درب و پنجره و مبلمان و رمپ و پله و... طراحی می شود تا برای صرفه جویی در زمان حین آزمون نظام مهندسی از آنها استفاده کرد. پلکسی 1 میل شفاف برای برش لیزری این شابلون ها مناسب است.

ساخت شابلون نظام مهندسیساخت شابلون نظام مهندسی

  • شابلون دکوراسیون داخلی

 گاهی اوقات طرحی در ذهن داریم و برای دکور منزل روی دیوار و کف میخواهیم از آن استفاده کنیم.در دکوراسیون داخلی از شابلون ها برای رنگ آمیزی سرامیک های خاص یا رنگ آمیزی دیوارها استفاده می کنند. شابلون ها بر روی کابینت ها ، کمد ها ، درب ها ، پنجره ها نیز قابل استفاده هستند که زیبایی خاصی به دکوراسیون داخلی خواهند داد.

شابلون دکوراتیوشابلون دکوراتیو

  • شابلون راهنمایی رانندگی

از این نوع شابلون ها در خطوط ممتد و جدا کننده خیابان استفاده می شوند همچنین بر روی عوامل طبیعی در جاده ها که امکان نصب تابلو وجود ندارد می توان از این روش برای رنگ آمیزی برای انتقال مفاهیم راهنمایی رانندگی استفاده نمود.

شابلون تابلو رانندگیشابلون خیابان

  • شابلون تتو

شابلون می تواند راهنمای خوبی برای یک تتو کار باشد تا بتواند به آسانی از طریق یک الگوی مناسب به کار تتو بپردازد. معمولا از متریال طلق به خاطر منحنی و کرو بودن استفاده می شود.

شابلون تتوشابلون تتو

  • شابلون لباس

شابلون های لباس بیشتر مربوط به چاپ روی تی شرت یا پیراهن می شود که طراحی مورد نظر می تواند براحتی با رنگهای مختلف بر روی لباس نقش ببندد. طلق ها برای شابلون لباس کاربرد بیشتری دارند.

شابلون تی شرتچاپ روی تی شرت

  • شابلون چهره 

برای طراحی شابلون چهره باید با استفاده از نرم افزار عکس اصلی را به عکس سیاه سفید تبدیل کرد. از این شابلون برای دیوار نویسی های مختلف یا هک چهره بر روی دیوار های خانه می شود استفاده کرد.

شابلون چهرهشابلون چهرهشابلون چهره دیواری

برش لیزری شابلون

شابلونها برای آماده شدن نیاز به برش با دستگاه برش لیزری دارند. فرایند برش لیزری شابلون به شرح زیر می باشد.

  1. ابتدا فایل مورد نظر را تبدیل به وکتور و خط برای شناساندن به نرم افزار برش لیزری می کنیم. طراحی این کار با نرم افزار کرل ، اتوکد و راینو انجام می شود. برای طراحی یک شابلون باید تمام خطوط داخل کادر شابلون بسته و پلی لاین باشند. اگر شکل بسته ای داخل شکل بسته ای قرار داشت باید بین دو شکل پل زده شود تا از افتادن قطعات ، جلوگیری شود. ضخامت پل باید کمتر از 2 میلیمتر نباشد تا از ضعیف بودن و شکستن آن جلوگیری شود.
  2. بعد از طراحی شابلون آن را به برش لیزری افراز بسپارید تا فایل طراحی شده برش بخورد. حتما کادر برش را با اندکی فاصله از کار اصلی در نظر بگیرید تا موقع اسپری کردن مشکلی در آن وجود نداشته باشد.
  3. پس از برش می توانیم با استفاده از چسب شیشه ای ، شابلون را بر روی سطح مورد نظر قرار داد و بعد از آن به رنگ آمیزی پرداخت.

قیمت

قیمت شابلون ها بر اساس طراحی ، قیمت متریال و زمان برش لیزری محاسبه می شود. اگر طراحی شابلون توسط مشتری انجام گیرد ، هزینه متریال و برش لیزری فقط محاسبه می شود. برای ارسال فایل می توانید با استفاده از لینک واتس آپ یا لینک تلگرام اقدام کنید . همچنین می توانید از طریق شماره تلفن های وب سایت جهت پشتیبانی تماس حاصل نمایید.

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر