menusearch
afrazlaser.ir

ساخت باکس

جمعه پنجم اردیبهشت ۹۹
(0)
(0)
ساخت باکس

ساخت باکس

 

باکس چیست؟

باکس به جعبه ای گفته می شود که دربرگیرنده ی اشیا مختلفی برای جلوگیری از شکنندگی و محافظت در برابر عوامل خارجی می باشد. باکس از متریالهای مختلفی مثل چوب، پلکسی، مولتی استایل، فوم برد و مقوا تولید می شود که هر کدام با توجه به وزن شی مورد نظر، زیبایی، کاربرد، برای کسب و کارهای مورد نظر، استفاده می شود. باکس ها در گل فروشی ها به منظور نگهداری گل ها مورد استفاده قرار می گیرند. جواهر فروشی ها برای نگهداری و بسته بندی جواهرات از باکس استفاده می کنند. گاهی باکس ها را به منظور نگهداشتن شی مورد نظر برای دیده شدن و محافظت استفاده می کنند مثل باکس هایی که در موزه ها برای نگهداری اشیا عتیقه استفاده می کنند.ساخت باکس با برش لیزری به عنوان روشی کارآمد و کم هزینه، بخش مهمی از صنعت تولید را به خود اختصاص داده است.

انواع باکس

  • باکس ساده 

باکس ساده باکس بدون لولا یا درب قابل بازو بسته شدن می باشد. این باکس ها می توانند به عنوان باکس شیشه ای شفاف برای پوشش ماکت معماری استفاده شوند باکس های ساده در گل فروشی برای نگهداری رز های جاودان یا باکس گل های طبیعی و مصنوعی مورد استفاده قرار می گیرد . این باکس ها را می توان از تخته سه لا ، ام دی اف ، پلکسی ، مقوا ، تولید کرد.

باکس گلباکس گل

  • باکس درب دار ساده

این نوع باکس ها از دو قسمت پایه و درب باکس تشکیل می شوند که درب باکس بر روی پایه باکس فیکس می شود این باکس ها در گلفروشی و جعبه جواهرات کاربرد گسترده ای دارد. از متریال چوب و پلکسی بیشتر برای ساخت این نوع باکس استفاده می شود.

باکس گلساخت باکس درب دار

  • باکس کشویی

در این نوع باکس از ریل در داخل باکس استفاده می شود که این ریل ، مکانیزم را برای حرکت کشویی سقف فراهم می کند از این نوع باکس برای گلفروشی ها ، جعبه های جواهر و نگهداری لوازم و اشیا مورد نظر ، استفاده می کنند. در طراحی این باکس دقت در حساب کردن ضخامت دقیق متریال بسیار مهم می باشد.

باکس کشویی باکس کشویی

  • باکس لولایی

در این نوع باکس از درب کام و زبانه دار برای چفت شدن داخل دیواره های کناری استفاده می شود که این مکانیزم این امکان را برای باز شدن به صورت لولایی را به ما می دهد.این باکس کاربرد بسیاری در تولید جعبه جواهر و جعبه هدیه یا جعبه کادو دارد. تخته سه لا و ام دی اف متریال بسیار مناسبی برای ساخت باکس لولایی می باشند.

باکس لولاییباکس لولایی

  • باکس چفت دار

برای طراحی این نوع باکس ها از حفره هایی استفاده می شود که بتوانند چفت و بست را برای مکانیزم باز و بسته شدن درب ، فراهم کنند. این نوع باکس از از دو قسمت باکس کوچک و بزرگ تشکیل می شوند که بر روی هم سوار می شوند. از این نوع باکس برای هدایای کادویی ، نگهداری گلها ، جعبه نگهداری جواهرات، استفاده می شود.

باکس چفت دارباکس چفت دار

  • باکس کتابی

این نوع باکس ها با انعطاف پذیری متریال برای بازو بسته شدن تولید می شوند. انعطاف پذیری باکس ها با استفاده از خلل و فرج منظم ، ایجاد می شود. این باکس ها به عنوان جعبه های هدیه یا جعبه برای کارت دعوت مراسم هایی همچون عروسی ، استفاده می شوند.

ساخت باکس هدیهساخت باکس هدیهساخت باکس چفت و بست دار

 

برش لیزری باکس

برای ساخت انواع باکس، می توان از خدمات برش لیزری ، به منظور برش قطعات باکس استفاده کرد. برای ساخت باکس باید مراحل زیر را طی کرد.

  1. قطعات برش باکس را با استفاده از نرم افزارهای اتوکد ، راینو ، کرل ، طراحی کرد. در نظر گرفتن متریال باکس در همان ابتدا به خاطر استفاده از ضخامت متریال در طراحی ، لازم است.
  2. قطعات را با استفاده از برش لیزری ، برش می زنیم. معمولا چند بار این کار انجام می شود تا اشکالات و ایرادات کار برطرف گردد.
  3. قطعات برش را با استفاده از چسب های 1 2 3 یا کلروفوم ، می توان به یکدیگر منتاژ کرد.
  4. در صورت استفاده از جعبه به عنوان جعبه هدیه یا جواهر می توان در داخل آن از فوم نرم برای قرار دادن کالا استفاده کزد.

در صورت هرگونه سوال یا مشکل در ارتباط با ساخت باکس یا سفارش برش لیزری باکس می توانید با استفاده از لینک واتس آپ یا لینک تلگرام نسبت به ارسال فایل اقدام کنید یا از طریق شماره تلفن های موجود در سایت ، تماس حاصل نمایید.

 

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر