menusearch
afrazlaser.ir

مقوا در تولید چه ایده هایی استفاده می‌شود؟

۱۴۰۰/۷/۱۸ یکشنبه
(0)
(0)
مقوا در تولید چه ایده هایی استفاده می‌شود؟
مقوا در تولید چه ایده هایی استفاده می‌شود؟

مقوا در تولید چه ایده هایی استفاده می‌شود؟

مقوا متریالی سبک، انعطاف پذیر، قابل فرم دهی و پرکاربرد است. هر ایده اولیه ای در تولید محصول براحتی با مقوا قابل ساخت است و با توجه به فرم دهی آن، امکان تغییر در شکل شماتیک آن وجود خواهد داشت.در تولید بسته بندی برای شیرینی و شکلات، مقوا متریال شماره 1 در تولید به حساب می‌آید. در معماری از مقوا برای ساخت ماکت و ساخت شماتیک کانسپت استفاده می‌شود، در این صفحه به کاربرد مقوا در دو بخش صنعتی و دکوراتیو پرداخته می‌شود.

کاربرد صنعتی مقوا

  • بسته بندی

گستره ی استفاده از مقوا در تولید بسته بندی محصولات بسیار زیاد است، با توجه به انواع مقوا، این متریال در تولید بسته بندی شیرینی و شکلات، مواد غذایی، فست فوود، لوازم برقی، لوازم بهداشتی و... کاربرد زیادی دارد، برای تولید هر کدام از این محصولات نوع خاصی از مقوا استفاده می‌شود مثلا برای بسته بندی شیرینی و شکلات از مقوا کرجی، برای بسته بندی مواد غذایی از مقوای ایندربرد برای بسته بندی لوازم برقی از مقوا کارتون سه لایه و برای بسته بندی فست فود ازمقوا کرافت استفاده می‌شود.تولید هر کدام از این بسته بندی ها بسته به نوع طراحی می‌توان از برش لیزری یا دایکات در آنها استفاده کرد، برای ایجاد خط تا در برش لیزری از حکاکی استفاده می‌شود ولی در روش دایکات از پرس بر روی مقوا در ایجاد خط تا استفاده می‌گردد.

بسته بندی با مقوابرش لیزری بسته بندی مقوابرش لیزری مقوا

بسته بندی مواد غذاییبسته بندی کادویی

  • ماکت

ماکت الگوی اولیه از یک محصول است که بعدها با متریال اصلی ساخته می‌گردد، در معماری برای  ساخت بناها و ساختمانها از ماکت اولیه با استفاده از مقوا ماکت یا مقوا گرم پایین استفاده می‌شود. از مقوا کارتون برای ساخت توپوگرافی و ماکت حجمی استفاده می‌شود، برای دیدن انواع متریال ماکت به این مقاله مراجعه کنید. برای طراحی شماتیک محصولات خلاقانه می‌توان از متریال مقوا در ایجاد فرم اولیه استفاده کرد، برای برش متریال مقوا می‌توان از برش لیزری استفاده کرد، گاهی به دلیل دوده های برش لیزری می‌توان از چسب کاغذی در زیر کار استفاده کرد تا کاملا تمیز برش داده شود.

ماکت با مقوابرش لیزری ماکتبرش لیزری مقوا کارتون

  • باکس گیفت

برای ساخت جعبه های کادویی و گیف از مقوا استفاده می‌شود، برای تولید جعبه هایی که وزن بیشتری را تحمل می‌کنند از مقوا کرجی استفاده می‌گردد، این مقواها با برش لیزری حکاکی و برش داده می‌شوند و سپس با استفاده از روکش های پارچه ای پوشش داده می‌شوند. جعبه های کادویی برای اجسام سبک را می‌توان با مقوای کرافت سبک نیز تولید کرد.

برش لیزری باکس کادوبرش لیزری مقوابسته بندی مقوایی

 

 

کاربرد دکوراتیو مقوا

گاها از مقوا به عنوان متریالی در تولید اشکال هندسی سه بعدی دکوری یا کاردستی برای بازی بچه ها استفاده می‌شود یا برای نمونه ایده های اولیه مبتکرانه از مقوا استفاده می‌گردد. همه ایده ها و خلاقیت هایی متنوع با درست کردن مقوایی آن می‌تواند شمایی باشد از روند پیاده کردن خلاقیت تا برای تولید با متریال اصلی استفاده گردد. برای تولید محصولات مقوایی می‌توان طرح اولیه آنرا با استفاده از برش لیزری تولید و سپس منتاژ کرد. برای آشنایی با انواع مقوا قابل برش لیزری به این لینک مراجعه کنید.

برش لیزری مقوابرش لیزری مقوا دکوریبرش مقوا ساعت

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر