menusearch
afrazlaser.ir

ساخت تندیس

شنبه بیست و پنجم اردیبهشت ۰۰
(0)
(0)
ساخت تندیس
ساخت تندیس
تندیس جایزه ای ارزشمند برای قدردانی از دستاوردهای مختلف است. معمولا این تندیس ها رو در تجلیل از قهرمانان، ورزشکاران، فیلم سازان، کارآفرینان، بازیگران، اهداء می‌کنند. در بعضی از مراسمات یادبود و بزرگداشت، از تندیس برای اهداء جوایز استفاده می‌گردد. طراحی تندیس ها حاصل ایده پردازی در طراحی متناسب با نوع مراسم و استفاده درست از رنگها و متریال مناسب است. در اینجا بخشی از تندیس های قابل طراحی و ساخت مورد بحث قرار می‌گیرد.
استفاده از متریال در ساخت تندیس
  • متریال چوبی
استفاده از متریال چوبی در ساخت تندیس می‌تواند حس اصالت و قدمت و ارزشمندی را به مخاطب القا کند. معمولا برای طراحی تندیس های یادبود و بزرگداشت از متریال چوبی استفاده می‌گردد. می‌توان در انواع متریال چوبی از ام دی اف، تخته سه لا، چوب بالسا و چوب های طبیعی مثل چوب گردو استفاده کرد. در انتخاب رنگ تندیس بهتر است از رنگهای طبیعی خود چوب در ساخت تندیس استفاده گردد.
ساخت استند چوبیطراحی استند چوبیساخت استند ام دی اف
  • متریال پلکسی
متریال پلکسی برای ساخت تندیس استفاده گسترده تری نسبت به بقیه دارد پلکسی حس تازگی، شکوه و ارزشمندی بصری و ظاهری را به بیننده القا می‌کند، پلکسی متریال براق و با استحکامی است و معمولا در پایه همه تندیس ها از پلکسی استفاده می‌گردد. بیشترین استفاده از رنگهای پلکسی، رنگ مشکی، طلایی و نقره ای است که در اکثر تندیس ها استفاده می‌شود ولی طراحی می‌تواند مطابق با موضوع تندیس از لحاظ انتخاب رنگ، متفاوت باشد. پلکسی دارای تنوع رنگی بسیار بالا است و محدودیتی ندارد.
ساخت تندیس پلکسیطراحی تندیس پلکسیساخت تندیس مولتی استایل
  • متریال فلزی
در بعضی از طراحی ها به سبب نشان دادن طرحی سه بعدی از ایده تنها می‌توان از مجسمه های فلزی در کار استفاده کرد، می‌توان همزمان از پلکسی برای پایه استند و مجسمه فلزی برای روی پلکسی استفاده کرد.
ساخت تندیس فلزی
حکاکی برش لیزری در ساخت تندیس
برای نشان دادن نوشته بزرگداشت و عنوان تندیس در مراسمها از حکاکی به عنوان ابزاری در نگارش متن تندیس استفاده می‌گردد. برای حکاکی با وضوح بیشتر می‌توان از متریال مولتی استایل طلایی یا نقره ای استفاده کرد، حکاکی برش لیزری روی مولتی استایل، به رنگ مشکی می‌شود. و حکاکی روی پلکسی سفید و مشکی به رنگ سفید می‌گردد. هر نوع فونتی با نرم افزار کرل قابل حکاکی بر روی تندیس است.برای مطالعه انواع حکاکی برش لیزری این مقاله را مطالعه کنید.
قیمت ساخت تندیس
قیمت ساخت تندیس بستگی به نوع متریال مورد استفاده، زمان برش قطعات و ابعاد تندیس بستگی دارد. از طرفی قیمت تندیس به تعداد سفارش بستگی دارد برای اطلاع از استعلام قیمت تندیس به واتس آپ یا تلگرام پیام دهید.
 
 
 
 
 
گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر