menusearch
afrazlaser.ir

20 استفاده خلاقانه برای حکاکی و برش لیزری

۱۳۹۹/۳/۲ جمعه
(0)
(0)
20 استفاده خلاقانه برای حکاکی و برش لیزری
20 استفاده خلاقانه برای حکاکی و برش لیزری

20 استفاده خلاقانه برای حکاکی و برش لیزری

امروزه اینترنت منبع بسیار مهمی برای الهام گرفتن و ایده پردازی حساب می شود. با برش لیزری کارهای خلاقانه ای قابل انجام می باشد. که باعث پیشرفت طراحان و تولیدکنندگان می شود.ما در اینجا 20 استفاده خلاقانه با استفاده از حکاکی و برش لیزری آماده کرده ایم. این لیست طبق سایت پینترست دسته بندی شده است.

1_جا کلیدی

یکی از کارهایی که با برش لیزری می توان انجام داد، ساخت جاکلیدی است، برای ساخت این جاکلیدی می توان از چوب یا پلکسی وچرم استفاده کرد. طرح های زیادی وجود دارد که می توان با استفاده از آنها بر روی جاکلیدی ، حکاکی کرد.

جاکلیدی با برش لیزری

2_ساخت جاکلیدی

درب باز کن از جمله لوازمی است که بودن آن در خانه نیاز می باشد. این درب باز کن را می توان با متریالی مثل استیل چدن درست کرد. برای برش لیزری آن باید از برش لیزری فلزات استفاده کرد.

درب باز کنی با برش لیزری

3_شراب خوری

با استفاده از حکاکی می توان بر روی شراب خوری شیشه ای طرح های خیلی جالبی را حک کرد. این حکاکی به زیبا تر شدن شراب خوری کمک می کند. باید دقت داشته باشید که با توجه به حالت استوانه ای بودن سطح ، حکاکی کم رنگ و پررنگ خواهد شد که باعث جلوه بیشتر هم خواهد شد.

حکاکی روی شراب خوری

4_زیرلیوانی

زیر لیوانی از لوازم جانبی خانه می باشد که می توان با استفاده از برش لیزری طرح های متنوعی را بر روی آن پیاد کرد. زیر لیوانی را می توان از متریالی چون چوب ، پلکسی ، نمد ایجاد کرد. حکاکی و برش روی متریال پلکسی شفاف باعث ساخت زیرلیوانی لوکس خواهد شد.

زیرلیوانی با برش لیزری

5_مهر و موم

استفاده از حکاکی برای مهر سازی از جدیدترین روش های ساخت مهر می باشد ما در این لینک به کلی راجع به مهر سازی صحبت کرده ایم.

مهر سازی با برش لیزری

6_حکاکی روی بطری های شیشه ای

بطری های شیشه ای می تواند با استفاده از حکاکی برش لیزری ، طراحی منحصر به فردی به خود بگیرد.

حکاکی روی بطری شیشه ای

7_درب بطری دلستر

شما می توانید درب بطری نوشابه یا دلستر را حکاکی کنید و از آن برای ساخت هدیه استفاده کنید.

حکاکی روی درب دلستر

8_ساخت پازل

از کارهایی که می شود با برش لیزری انجام داد تولید پازل ها با مقیاس متفاوت است که می تواند به عنوان بازی فکری برای کودکان استفاده شود. این پازل ها می توانند با استفاده از چوب یا پلکسی ، این پازل ها را بسازید.

ساخت پازل با برش لیزری

9_ساخت تزیینات کوچک 

با استفاده از حکاکی بر روی پلکسی می توان آویز های تزیینی ساخت که بر روی آینه اتومبیل یا به عنوان گردنبند از آن استفاده کرد.حکاکی بر روی پلکسی شفاف ، رنگ سفید را بر روی آن ایجاد می کند.

ساخت آویز با برش لیزری

10_آثار هنری کاغذی

برش لیزری به شما این امکان را می دهد که با استفاده از تولید تابلوهایی بر روی دیوار به تولید دکوراسیون داخلی روی آورید، این طرح ها به صورت کانسبت مفهومی می تواند بر روی دیوار قرار گیرد و با دکوراسیون دیگر خانه ست شود.

ساخت تابلو دیواری با برش لیزری

11_حکاکی روی سگک کمربند

معمولا برای تولید سگک کمر بند از متریال فلزی استفاده می شود ، شما برای حکاکی روی سگک کمربند می توانید از دستگاه برش لیزری فلز استفاده کنید.

حکاکی روی سگک کمربند

12_ساخت استند

استند ها وسایلی هستند که برای نگهداشتن لوازم مهم مورد استفاده قرار می گیرند ، استند ها از متریالی چون پلکسی یا چوب تولید می شوند برای نگه داشتن لوازمی مثل لب تاپ ، موبایل ، کتاب ، اسم و نوشته و ... به کار می روند.

ساخت استند با برش لیزری

13_پادری

با استفاده از برش لیزری می توان به طراحی های متنوعی برای ایجاد پادری در خانه رسید. برای برش این طرح ها می توان از برش لیزری غیر فلز استفاده کرد ، نمد متریال بسیار خوبی برای برش لیزری به عنوان پادری می باشد.

پادری با برش لیزری

14_رو بالشی

می توان برای زیبایی هر چه بیشتر دکوراسیون داخلی از نکات بسیار ریزی مثل طراحی روبالشی استفاده کرد، این طرح ها بر روی پارچه پیاده می شوند. هر نوع پارچه ای می تواند با استفاده از برش لیزری ، برش داده شود.

برش لیزری پارچه روبالشی

15_تمبر لاستیکی

این تمبر ها با حکاکی برش لیزری ، برجسته می شود و با استفاده از جوهر می تواند بر روی هر متریالی نقش بگیرد.

ساخت تمبر لاستیکی با برش لیزری

16_تابلوهای علامت چوبی

این تابلوها برای استفاده در مکان هایی به منظور راهنمایی افراد به کاربری های مختلف در ساختمان های عمومی استفاده می شود همچنین در خیابان ها و راهها نیز برای راهنمایی خودروها کاربرد خودشان را دارند.

ساخت تابلو علامت چوبی

17_کارت دعوت عروسی

کارت دعوت ها را معمولا از کاغذ و مقوا تهیه می کنند ولی با کمی ایده پردازی می توان به طراحی کارت دعوت های جذاب با چوب یا کاغذ های رنگی دست زد، این کارت دعوت ها باید با استفاده از قدرت کم برش لیزری ، برش بخورند ، برای از بین بردن دوده می توان در زیر آنها از متریال یکبار مصرف مثل روزنامه استفاده کرد.
طراحی کارت دعوت عروسی

18_تولید جواهرات

جواهرات بخش مهمی از تولید برش لیزری را با به خود اختصاص می دهند می توان با حکاکی و برش لیزری جواهرات شگفت انگیزی طراحی کرد ، با استفاده از دستگاه برش لیزری غیر فلزات می توان متریالی مثل پلکسی و چوب را برای آن انتخاب کرد و با استفاده از برش لیزری فلزات متریال نقره یا استیل را برای تولید جواهر انتخاب کرد.

ساخت جواهرات با برش لیزری

19_کارت ویزیت

کارت ویزیت را می توان از متریال چوب یا پلکسی تولید کرد البته باید دقت داشت که از متریالی نازک استفاده کرد تا مشکلی برای جاشدن بر روی کیف پول پیش نیاید. قیمت تولید کارت ویزیت با برش لیزری در تیراژ نسبت به متریال معمولی ، کمی گرانتر می شود.

ساخت کارت ویزیت با برش لیزری

20_شابلون

شابلون الگو و راهنما برای ترسیم انواع اشکال و نوشته ها بر روی سطوح مختلف می باشد. متریال شابلون ها بسته به کاربردشان می توانند طلق ، پلکسی ، و چوب باشند. شابلون با استفاده از نرم افزارهای وکتور و بردار مانند اتوکد و راینو ایجاد می شود .پس از طراحی شابلون ، باید از برش لیزریبرای برش قطعات استفاده کرد. شابلونها را می توان با قرار دادن روی سطوح مختلف با استفاده از اسپری ، رنگ کرد تا بر روی سطح مورد نظر نقش ببندد. 

ساخت شابلون

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر