menusearch
afrazlaser.ir

نگهداری دستگاه برش لیزری

۱۳۹۹/۲/۱۰ چهارشنبه
(0)
(0)
نگهداری دستگاه برش لیزری
نگهداری دستگاه برش لیزری

نگهداری برش لیزری

نگهداری دستگاه برش لیزری همیشه باید به عنوان نکات مهم برای دارندگان دستگاه برش لیزری مطرح باشد چرا که عدم آشنایی با نوع نگهداری این دستگاه صدمات جبران ناپذیری به دستگاه وارد می کند و در نتیجه این امر هزینه بیشتری را باید صرف این صدمات کرد.اما رعایت کردن نکات مربوط به نگهداری به عمر طولانی تیوب برش لیزری و دیگر تجهیزات مرتبط با دستگاه برش لیزری می شود.

 

 • تیوب برش لیزری

تیوب برش لیزری معمولا عمر مشخصی دارد که وقتی عمر آن به پایان رسید می توان با توجه به نوع آن ،دوباره شارژ و استفاده کرد.معمولا برای برش لیزری از تیوب رسی که قدرت بیشتر و عمر زیادتری دارد استفاده می شود.تیوب رسی در 3 نوع 80w ، 100w ، 150w  میباشد که تیوب 80w بیشتر برای کارهای حکاکی بیشتر یا کارهای نیاز به قدرت کمتر مثل پارچه و نمد به کار می آید.تیوب 100w به منظور برش و حکاکی همه متریال با بافت معمولی استفاده می شود.تیوب 150w به منظور برش متریال با بافت ضخیم که به قدرت بیشتری احتیاج دارد،استفاده می شود.عمر این تیوب حدود 10000 ساعت تخمین زده می شود ولی با استفاده درست و تمیز کردن دستگاه می شود سالیان زیادی از آن استفاده کرد. نکات زیر برای نگهداری  تیوب می تواند مفید باشد.

 • هر یک ماه یکبار با استفاده از دمنده می توان گردو خاک آن را گرفت.
 • چک کردن لوله های ورودی و خروجی آن که آب در آن حتما جریان داشته باشد.
 • چک کردن اینکه در لول های ورودی و خروجی آن حباب وجود نداشته باشد.
 • تمیز کردن لنزهای منتهی به تیوب هر هفته باعث افزایش قدرت دستگاه می شود.

تیوب برش لیزری

برش لیزری شامل قطعات مختلفی می باشد که باید در محافظت از آنها کوشید لذا بی توجهی و سهل انگاری به هرکدام از این قطعات خسارات جبران ناپذیری را به دستگاه و کارها وارد می کند.قطعات مرتبط با آن شامل دستگاه چیلر ،دستگاه استپ لیزر دستگاه مکش یا تهویه آن می باشد .

 • دستگاه چیلر

     دستگاه چیلر فرایند خنک سازی آب موجود در لوله های تیوب را به عهده دارد،دمای آن با توجه به دمای محیط باید در تابستان منفی 15 و در زمستان مثبت 10 تنظیم شود تا بتواند با دمای محیط تطابق پیدا کند.آب مقطر دستگاه چیلر معمولا هر 6 ماه یکبار باید برای کارایی بیشتر تعویض شود.همچنین از نکات قابل توجه ،تمیز کردن فیلترهای تیوب می باشد که هر 3 ماه یکبار باید تمیز شود. این کارمی تواند با یک دمنده بر روی آن انجام گیرد.

تگهداری چیلر برش لیزری

 • تهویه برش لیزری

       از نکات خیلی مهم برش لیزری تهویه دستگاه می باشد که این تهویه باید طوری قرار گیرد که دود و بوی مواد برش خورده به اپراتور منتقل نشود چون می تواند باعث بیماری های سرطانی و تنفسی مثل آسم گردد.تهویه باید با لوله های پولیکا به پشت بام ساختمان هدایت شود و همچنین پیشنهاد می شود از تهویه و مکش مجزا برای تهویه مکان استفاده کرد .بنابراین راه اندازی سیستم تهویه مناسب و هدایت کردن آن به بیرون و همچنین تمیز کردن دستگاه مکش هر ماه یکبار به به این امر کمک می کند.

تهویه برش لیزری

 

سیستم حرکتی و میز دستگاه

 • ریل های حرکتی دستگاه در حهت های X و Y  می بایست با روغن سفید کشیده شود.
 • تسمه ها باید از آشغال و گردو غبار پاک شود.
 • با استفاده از دمنده کل سیستم حرکتی خالی از گرد و غبار شود.
 • میز برش لیزری ممکن است لانه زنبوری باشد بنابراین نیاز به شستشو و پاک شدن از گردو غبار هر ماه یکبار دارد زیرا هرگونه سهل انگاری در تمیز نکردن آن باعث بسته شدن این میز می شود که مکش دوده توسط تهویه برش لیزری با مشکل مواجه خواهد شد.
نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر