menusearch
afrazlaser.ir

طراحی داخلی مطلوب

۱۳۹۹/۱/۴ دوشنبه
(1)
(0)
طراحی داخلی مطلوب
طراحی داخلی مطلوب

طراحی داخلی چیست؟ چرا میتواند واقعا حس خوبی دهد؟

طراحی داخلی مطلوب
اگر شما ایستاده نمیتوانید موزیک گوش دهید ،از تأتر بیزارید، یا از کارهای هنری نفرت دارید، شما می توانید تقریبا از همه آنها دوری نمایید.
معماری بهر حال متفاوت است. یک تفکر ناچیز خارج از پروژه بر زندگی بسیاری از مردم به طور مداوم و مدت طولانی اثر خواهد گذاشت. در فضاهای داخلی این موضوع بیشتر مشخص می شود. بشریت بیشتر وقت خود را در فضاهای داخلی می گذراند که به طور مستقیم بر حال خوب و سلامتی تاثیر می گذارد. در دوره ای از بازنشستگی اجباری که اخیرا به خاطر بیماری اپیدمی کرونا ایجاد شد ما متوجه شدیم این احساس را که چقدر فضاهای داخلی برای حال خوب ما و جلوگیری از بیماریها، مهم هستند. طراحی یک محیط داخلی برای یک طراح حرفه ای مسئولیت بزرگی است.یک طراح داخلی باید این پروژه ها را برنامه ریزی ، تحقیق ، هماهنگی و مدیریت کند تا بتواند محیطی مناسب و سالم و خوشایند از نظر زیبایی را برای افرادی که از فضا استفاده می کنند به دست آورد.اما در واقع طراحی داخلی چیست؟

طراحی داخلی چیست
اغلب ، طراحی داخلی با دکوراسیون اشتباه گرفته می شود - تصوری غلط که با تعدادی از تعصبات و سوء تفاهم ها همراه است.انتخاب پوشش ها ، رنگ ها و نازک کاری ها در واقع یکی از جنبه های مهم طراحی داخلی است. اما این تنها ویژگی آن نیست.
اول ، درک رفتارها و خواسته های کاربر برای ایجاد فضایی کاربردی و زیباشناختی بسیار ضروری است.سازماندهی حرکت نقطه شروع است که می توان از طریق مدیریت اولیه چیدمان به دست آورد.این تقسیم فضا را می توان از طریق دیوارها ، همچنین از طریق مبلمان و حتی اشیاء نیز انجام داددر عین حال ، طراحی داخلی باید به شرایط راحتی (اعم از حرارتی ، روشنایی یا آکوستیک) و همچنین ارگونومیک توجه داشته باشد که بهترین ابعاد را برای مبلمان و اشیاء دیکته می کند. در پایان ، مشخصات پوشش ها و مصالح نمایان ترین و سطحی ترین قسمت طراحی داخلی است ، اما از اهمیت کمتری نیز برخوردار نیست. این قسمت ظاهری پروژه را تشکیل می دهد ، دید طراح و همچنین خواسته ها و نیازهای کاربران را منتقل می کند.
در زیر ، اصلی ترین موضوعاتی را که طراحی داخلی باید با جزئیات بیشتری در نظر بگیرد بحث می کنیم.

چیدمان

طراحی داخلی مطلوب به چه صورتی است؟
چیدمان یک پروژه به طور خلاصه ، قرار گرفتن تجهیزات ، مبلمان و اشیاء ، چه ثابت و چه متحرک ، در فضایی که طراحی شده است. توزیع کافی می تواند جریان فضا را سامان دهد ، مکانهای ماندگار را ایجاد کند و سلسله مراتب فضا را ایجاد کند. به ویژه در نقشه های معماری باز ، جایی که طراح از آزادی بیشتری برخوردار است ، طرح های داخلی برای عملکرد صحیح پروژه ضروری است. Le Corbusier و Mies van der Rohe اولین کسانی بودند که با کاهش عرصه های وسیعی از گردش و استفاده از عناصر ساختاری ، مبلمان و تابلوهای متحرک برای تقسیم فضا به جای دیوارها ، نقشه های کلیشه ای متعارف را به چالش کشیدند.

طراحی داخلی مطلوب چیست
برای ایجاد یک چیدمان مناسب ، طراح داخلی باید استانداردهای دسترسی ، مسیرهای فرار از آتش و حداقل ابعاد را برای اتاقها در نظر بگیرد. تعداد زیادی از شیوه ها وجود دارد که ابعاد مناسب را برای هر نوع استفاده از فضای مشخص می کند. کتاب "داده های معماران" ارنست نوفرت در ابتدا در سال 1936 منتشر شد و در حال جمع آوری بهترین شیوه ها برای ابعاد فضاهای مختلف از آشپزخانه های صنعتی تا آموزش اتومبیل است. با رشد فزاینده ای در شهرها و افزایش قیمت ملک ، آپارتمانهای کوچک و خانه های کوچک حداقل استانداردها را شروع به چشم پوشی گرفتند.، نشان می دهد که این قوانین می تواند به راحتی شکسته شود. اساسی ترین نکته برای فهمیدن اینکه نیازهای فضا و کاربر آن به منظور ارائه طرح های کاربردی و مناسب، برای هر سناریو متفاوت است.
مبلمان ثابت ، چه ثابت و چه متحرک ، مستقیماً بر کیفیت هر پروژه داخلی تأثیر می گذارد. این وظیفه طراح است که اطمینان حاصل کند که انتخاب های مشخص شده در پروژه به نفع عملکرد معمول فضا است ، و اطمینان حاصل می کند که آنها به نگرانی های ابتدایی مانند گردش فضایی آسیب نمی زنند.

طراحی داخلی مطلوب
 در حال حاضر می توان چندین شرکت سازنده محصولات برای این نوع اقامتگاه های کوچک (میکرو آپارتمان ها یا خانه های ریز) را پیدا کرد که ابعاد کوچکتر این فضاهای داخلی را در ذهن داشته و استانداردهای قبلی را برای ایجاد قطعات کوچکتر بیشتر به چالش می کشند. و با کاربر و فضای معاصرسازگارند. نمونه هایی از این نوع مبلمان شامل مبل های کم حجم و ست های ناهار خوری است که صندلی ها کاملاً در زیر میزها قرار می گیرند و باعث می شوند هر قطعه فضای کمتری در اطراف آن اشغال کند.

طراحی داخلی چیست
ممکن است گیاهان به عنوان مبلمان در نظر گرفته نشوند ، اما با این وجود جنبه ای از طراحی داخلی را به خود اختصاص داده اند ، زیرا آنها متحدین مهم برای سلامتی و کیفیت زندگی به داخل خانه هستند. آنها هوا را تصفیه می کنند و مواد شیمیایی را که در فضای داخلی مسکونی و شرکتی بسیار رایج است جذب می کنند. توصیه رایج این است که برای هر 10 متر فضای داخلی یک گیاه با اندازه متوسط وجود داشته باشد.

طراحی داخلی با گیاهان
ما طی چند سال گذشته در مورد راحتی در فضاهای داخلی بسیار صحبت کرده ایم. کیفیت محیط زیست در داخل خانه در یک دنیای فشرده و پر جمعیت ، بسیار ضروری است و فضای داخلی ناراحت کننده ، ناامن و یا ناسالم با توجه به اینکه ما زندگی زیادی را در آن می گذرانیم می تواند برای سلامت جسمی و روحی افراد به شدت آسیب برساند.درجه راحتی زیبایی شناسی فضا ، عطر و بوی محیط ، وزش نسیم که از طریق پنجره وارد می شود و درجه حرارت احساس شده هنگام ورود ، تا دسترسی و کاربرد آن از فناوری ها یا راهکارهای غیرفعال برای تسهیل و بهبود کیفیت زندگی رادر بر می گیرد. فضا در هنگام سکونت چگونه از نظر بصری درک می شود؟ رنگ ، روشنایی ، عمق و ارتفاع آن تعیین خواهد کرد که آیا آن را به عنوان دنج ، ایمن ، تحریک کننده ، صلح آمیز ، انعطاف پذیر یا درست برعکس تشخیص می دهد. آیا از نظر آکوستیک راحت است؟ برخورد صحیح آکوستیک به شما امکان می دهد بدون نیاز به بلند کردن صدای خود ، با دیگران صحبت کنید یا بدون شنیدن گوش خود به یک سخنرانی در یک سالن گوش دهید. خیلی گرم است یا خیلی سرد؟ دمای راحت می تواند بین 20 تا 25 درجه سانتیگراد باشد ، در حالی که سرما یا گرما بیش از حد نه تنها آزار دهنده است بلکه شیوع بیماری های مختلف را نیز بیشتر می کند. آیا تهویه هوای داخل را تا حد امکان تمیز و سالم نگه می دارد؟ بوی بد ، کنه ها ، قارچ ها و سایر ترکیبات ماده برای سلامتی انسان سمی هستند.

طراحی داخلی زیست محیطی با گیاهان
اگرچه ممکن است از نظر معماری درک نشود ، اما ارگونومی نظم و انضباطی است که به ما کمک می کند تا فضاها و وسایل را به خوبی طراحی کنیم تا با خصوصیات فیزیولوژیکی ، آناتومیکی و حتی روانشناختی ساکنان و کاربران هر اتاق مطابقت داشته باشند. این رابطه بین محیط مصنوعی و اعمال و رفتارهای بدن و ذهن انسان را تشکیل می دهد. بنابراین ، سطح موفقیت در طراحی داخلی خوب با تجزیه و تحلیل ارگونومیک دقیق مرتبط است ، تجزیه و تحلیل که باید از مطالعه ابعاد و نسبت های بدن انسان در تنوع بی نظیر آن شروع شود. تحقیقات آنتروپومتریک وجود دارد که جمعیت را مطابق با این پارامترها گروه بندی می کند و به ما امکان می دهد راه حلهای قابل انعطاف و مؤثر برای بیشترین تعداد کاربران بالقوه ارائه دهیم.

طراحی داخلی مطلوب چیست

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر