menusearch
afrazlaser.ir

مهر سازی

جمعه بیست و ششم اردیبهشت ۹۹
(0)
(0)
مهر سازی

مهر سازی

 

مهر چیست؟

مهر، علامت و لوگو یا نشانه ی اشخاص یا سازمان ها می باشد که با استفاده از استمپ و رنگ به عنوان سند بر روی مدارک افراد حک می شود. مهر سازی از ایام گذشته و نسل اولیه انسان ها وجود داشته است طوری با استفاده از آهن لوگو ی خود را ایجاد می کردند و با استفاده از جوهر آن را بر روی کاغذ حک می کردند. امروزه این فرایند با تکنولوژی انجام می گیرد که باعث افزایش سرعت انجام کار و دقت در کیفیت آن می شود.یکی از روش های مهر سازی طی فرایند حکاکی با دستگاه برش لیزری انجام می گیرد. در این روش ، انواع طرح ها با استفاده از نرم افزار های کرل یا اتوکد طراحی می شوند و بر روی ژلاتین مربوط به مهر سازی ، حکاکی می شوند.

انواع مهر سازی برش لیزری

ساخت مهر با دو روش ساده و اتوماتیک انجام می گیرد که هر کدام از روش ها مزایای خود را داراست، در روش مهر سازی ساده تقریبا هر شکل و ابعادی برای قطعه حکاکی شده ، قابل برش لیزری می باشد ولی در روش مهر سازی اتوماتیک ، ابعاد مستطیلی برای برش لیزری در نظر گرفته می شود تا بر روی دستگاه اتوماتیک قرار بگیرد.در اینجا به نحوه ساخت این نوع روش مهر سازی پرداخته شده است.

مهر سازی ساده

  •  ابتدا با استفاده از نرم افزار های کرل یا اتوکد ، طراحی مهر انجام می گیرد.
  • با استفاده از برش لیزری ، طراحی مورد نظر بر روی ژلاتین حکاکی می شود. 
  • این قطعه حکاکی شده باید بر روی پایه ای قرار گیرد . می توان از پایه های پلاستیکی موجود در بازار استفاده کرد یا با استفاده از چوب یا پلکسی برای آن پایه تولید کرد.
  • با استفاده از چسب ، قطعه حکاکی شده را به پایه متصل می کنیم تا مهر ساخته شود.
  • در این روش باید از استمپ برای مهر کردن استفاده کرد.

مهر سازی ساده برش لیزریمهر ساده با برش لیزری

مهر سازی اتوماتیک

  • فایل برش لیزری با استفاده از نرم افزار طراحی می گردد.
  • طراحی مورد نظر بر روی ژلاتین مهر سازی حکاکی می شود.
  • قطعه حکاکی برش خورده بر روی دستگاه اتوماتیک مورد نظر می چسبد.
  • این روش نیازی به استمپ ندارد و خود دارای استمپ می باشد و به صورت اتوماتیک روی کاغذ ، اعمال می شود.

مهر سازی اتوماتیک با برش لیزری

مهر سازی فوری

فرایندی است که در آن افراد در طول زمان بسیار کمی پس از سفارش ساخت مهر ، آن را دریافت می کنند. معمولا مهر سازی فوری در روش سنتی ، به افزایش هزینه منجر می شد ولی با استفاده از حکاکی برش لیزری این روش بدون دریافت هزینه اضافی انجام می گیرد.

مهر سازی آنلاین

این روزا با ظهور تکنولوژی و اینترنت ، کمتر کسی برای نیازهای مربوط به کار خود به خیابانها و بازار مراجعه می کند ، مخصوصا که حالا ویروس کرونا شیوع پیدا کرده و این کار منجر به خطر ابتلا به بیماری خواهد شد. مهر سازی آنلاین این امکان را به شما می دهد که با فرستادن اطلاعات مربوط به مهر خود به لینک واتس آپ ما ، سفارش مهر ساده و اتوماتیک را بدهید. بعد از گرفتن سفارش ، در کوتاه ترین زمان ممکن مهر شما آماده و ارسال می گردد.

قیمت مهر سازی

روش مهر سازی با استفاده از حکاکی برش لیزری ، نسبت به انواع روش ها باعث کاهش هزینه خواهد شد چون این روش با سرعت بیشتری انجام می گیرد شما می توانید برای استعلام قیمت با شماره تلفن های موجود در وب سایت ، تماس حاصل نمایید.

 

 

 

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
مرتبط با این بخش
حکاکی