menusearch
afrazlaser.ir

برش لیزری چرم

شنبه سیزدهم اردیبهشت ۹۹
(0)
(0)
برش لیزری چرم

چرم

چرم یکی از مواد محبوب و پر کاربرد برای برش لیزری و حکاکی به دلایل مختلف است.تولید محصولات تولیدی چرمی بسیار مقرون به صرفه می باشد و بسیار با دوام هستند و ارزش بالایی دارند. به خصوص زمانی که برای تولید محصولات چرمی از دستگاه برش لیزری استفاده می شود.ترکیب برش لیزری و جنس چرمی می تواند منجر به تولید انواع محصولات در صنعت پوشاک یا انواع محصولات تزیینی و کاربردی و تبلیغاتی شود. چرم در دو نوع چرم طبیعی و چرم مصنوعی تولید می شود. چرم طبیعی از پوست دباغی شده حیواناتی مثل گاو یا بز گرفته می شود ولی چرم مصنوعی یا صنعتی ساخته دست بشر می باشد.

برش لیزری چرمبرش لیزری چرم

انواع چرم

 • چرم طبیعی

این نوع چرم به نام چرم اصل شناخته می شود و قیمت بالایی نسبت به چرم مصنوعی دارد.چرم طبیعی خود دارای دو نوع کیفیت بالا و کیفیت متوسط تولید می شوند. ابعاد این نوع چرم به صورت نامنظم و منحنی می باشد که معمولا در برش لیزری باعث افزایش پرتی کار می شود. این نوع چرم ها دراری ضخامت های 1 میلیمتر تا 4 یا 5 میلیمتر می باشند.هر کدام از این ضخامت ها با سرعت و قدرت متناسب برش می خورند که در آن ، چرم با ضخامت بالا با سرعت کمتر و چرم با ضخامت پایین با سرعت بالاتری برش داده می شوند. رنگ این نوع چرم طبیعی می باشد و معمولا در طیف رنگی قهوه ای تولید می شوند.

برش لیزری چرم طبیعی

 • چرم مصنوعی

چرم مصنوعی با عنوان چرم صنعتی نیز شناخته می شود. این نوع چرم ساخته دست بشر می باشد. ابعاد این نوع چرم طاقه های 1.5*30 متر می باشد . هنگام برش لیزری باید در ابعاد 150*90 سانتیمتر برش خورده شوند.ضخامت این نوع چرم ها از 1 تا 2 میلیمتر می باشند و قابل حکاکی و برش می باشند و سرعت برش این نوع چرم ها نسبت به چرم اصل بالا می باشد. این نوع چرم دارای رنگ های بسیار متنوعی می باشند.

قیمت این نوع چرم ها نسبت به چرم اصل پایین تر می باشد. چرم مصنوعی را اطمینان حاصل کنید که در بافت آن از پی وی سی استفاده نشده باشد چون برای دستگاه برش لیزری و اپراتور لیزر خطرناک می باشد.

با استفاده از چرم مصنوعی می توان از آن برای تولید پادری استفاده کرد ، استفاده از نمد و چرم مصنوعی برای تولید پادری کاربرد دارد و با استفاده از چاپ بر روی آن می توان به طرح های بسیار زیبایی رسید.

برش لیزری چرم مصنوعی

مزایای استفاده از چرم در برش لیزری

 • برش طرح های پیچیده را نسبت به روش دستی ، راحت تر می کند.
 • برش لیزری چرم هیچ خوردگی و ساییدگی ایجاد نمی کند و چرم خیلی سالم برش می خورد.
 • سرعت تولید کالا و دقت در آن افزایش پیدا می کند.
 • قابلیت حکاکی انواع طرح ها به زیبایی هر چه بیشتر آن می انجامد.

معایب استفاده از چرم در برش لیزری

 • استفاده از برش لیزری برای چرم باید آزمون و خطا شود تا سرعت و قدرت مناسب برای بافت مورد نظر بدست آید.
 • چرم طبیعی دارای مقداری تاب می باشد که در جاهایی از کار باعث می شود تا به خوبی برش نخورد البته می توان از برش مجدد برای برش قسمت مورد نظر استفاده کرد.
 • برش لیزری چرم بوی بسیار نامطبوعی ایجاد می کند که نیازمند تهویه بسیار پرقدرتی می باشد.
 • بوی مضر برش لیزری چرم مصنوعی نسبت به چرم طبیعی خطرناکتر می باشد.

حکاکی چرم

یکی از جذابیت های استفاده از چرم به عنوان متریال ، حکاکی آن می باشد که شما می توانید انواع و اقسام طرح های مورد نظر را بر روی چرم مورد نظر پیاده کنید. حکاکی می تواند توپر یا توخالی باشد. هر کدام جذابیت خاص خودش را دارد ولی از نظر اقتصادی حکاکی توخالی زمان کمتری را برای برش لیزری نیاز دارد و باعث کاهش هزینه ها خواهد شد. با توجه به اینکه حکاکی چرم به رنگ قهوه ای سوخته دیده می شود، معمولا چرم های روشن برای حکاکی کنتراست جالبی به کار می دهد در صورتی که رنگ های تیره کنتراست نزدیکی با همدیگر دارند.با تغییر سرعت و قدرت حکاکی می توان عمق حکاکی را تغییر داد. این تغییر با آزمون خطای پارامتر های سرعت و قدرت بدست می آید تا به نتیجه دلخواه رسید.حکاکی در چرم های طبیعی تیره تر از حکاکی بر روی چرم های مصنوعی می باشد.

حکاکی چرمحکاکی چرمحکاکی چرم افراز

برش لیزری چرم

برش لیزری چرم

برش لیزری چرم شامل مجموعه اقداماتی می شود که منجر به برش طرح گسترده ای از یک کالا می شود نکته بسیار مهم این است که فاصله خطوط از هم نباید کمتر از 1.5 میلیمتر شود.برای اتصال قطعات برش خورده ی چرم باید از دوخت استفاده کرد برش لیزری این امکان را به ما می دهد که در طراحی ، جای دوخت با ایجاد حفره های ریز مشخص شود تا با نخ این قطعات روی هم سوار شوند..برای برش لیزری چرم باید مراحل زیر را انجام داد:

    1_فایل را آماده کنید.

ابتدا با استفاده از نرم افزار های طراحی می توانید الگوی مورد نظر را طراحی کنید فرمت های خروجی زیر برای برش لیزری مناسب می باشند:

DXF_DWG_AI_CDR_EPS_PDF_SVG

هنگام طراحی فایل خود سعی کنید از طرح های ساده استفاده کنید تا هزینه برش لیزری آن به صرفه باشد. فایل خود را با کمترین فاصله از هم بچینید تا کمترین هزینه را در پی داشته باشد. با استفاده از دستور OVERKILL در نرم افزار اتوکد می توانید نسبت به پاک کردن خطوط تکراری روی هم اقدام کنید.

  2_ابتدا برش را بر روی متریالی مثل مقوای 400 گرم انجام دهید تا نقص فنی کار پیدا شود و می توانید با اینکار طرح اصلی را بهبود ببخشید.

   3_قطعات نهایی چیده شده در شیت را بر روی چرم برش بزنید.

   4_می توانید با استفاده از دستمال مرطوب لبه های قطعات برش که سوختگی ایجاد شده است تمیز کنید.

   5_قطعات مورد نظر را به همدیگر منتاژ کنید.

چه نوع محصولات چرمی را می توان با برش لیزری تولید کرد؟

استفاده از برش لیزری در تولید محصولات چرمی ، تنوع بسیار بالایی دارد در اینجا به برخی از محصولات پرطرفدار در افراد اشاره می کنیم.

 • برش لیزری و حکاکی چرم کیف پول

کیف پول چرمی از اکسسوری هایی می باشد که برای نگه داشتن کارت های عابربانک و پول نقد به کار می رود، کیف پول هدیه مناسبی می باشد که برای ایام مختلفی مثل روز تولد ، روز پدر ، روز مادر ، روز ولنتاین ، به کار می رود ، از مزیت خیلی مهم این کیف پولهای چرمی قابلیت حکاکی چهره یا حکاکی دل نوشته یا نام فرد مورد نظر بر روی آن می باشد.شما می توانید برای سفارش حکاکی نوشته روی کیف چرمی عکس خود را به واتس آپ ارسال کنید.

کیف چرم خود را نیز با آدرس ما ارسال کنید.

برش لیزری حکاکی کیف پولحکاکی عکس بر روی چرمحکاکی روی چرم

 

 • برش لیزری و حکاکی چرم کیف

برش لیزری کیف چرمیحکاکی روی کیف چرمیبرش لیزری کیف چرمی

 

 • برش لیزری و حکاکی چرم دستبند

​​​​​​​برش لیزری دست بند چرمیحکاکی روی دست بند چرمیبرش لیزری روی محصول چرمی

​​​​​​​​​​​​​​

 • برش لیزری چرم هدبند

​​​​​​​برش لیزری تاج سر حکاکی روی چرمبرش لیزری هدبند

 • برش لیزری چرم کمربند

​​​​​​​برش لیزری روی کمربند چرمیحکاکی روی کمربند

 • برش لیزری چرم کفش

​​​​​​​

برش لیزری در تولید کفشبرش لیزری کفشبرش لیزری چرم​​​​​​​

 • برش لیزری چرم پیراهن
 • برش لیزری چرم جاسوییچی
 • برش لیزری چرم جاکلیدی
 • برش لیزری چرم کیف زنانه
 • برش لیزری چرم جلد کتاب
 • برش لیزری چرم پیکسل
 • برش لیزری چرم گردنبند
 • برش لیزری چرم زیورآلات
 • برش لیزری چرم قاب عکس
 • برش لیزری چرم قلاده حیوانات خانگی

برش لیزری چرمبرش لیزری چرمخدمات برش لیزری چرم

قیمت برش لیزری چرم

متریال چرم در دفتر موجود نمی باشد شما برای برش چرم می توانید آن را تهیه کنید و به این شرکت ارسال کنید. قیمت برش لیزری چرم بر اساس زمان برش ورق آن محاسبه می شود. استفاده از طرح های ساده باعث کاهش هزینه برش لیزری می گردد شما می توانید فایل برش لیزری خود را از طریق لینک وآتس آپ یا لینک تلگرام ارسال کنید یا از طریق شماره تلفن های موجود در وب سایت با ما تماس حاصل نمایید.

 

 

 

 

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر