menusearch
afrazlaser.ir

برش لیزری پلکسی

یکشنبه سی و یکم فروردین ۹۹
(0)
(0)
برش لیزری پلکسی

برش لیزری پلکسی

 

پلکسی چیست؟

ورقهای پلکسی به طور معمولی با استفاده از روش بازیافت تولید می شوند. این فرایند بسیار ارزان و سریع می باشد ولی از لحاظ شرایط کیفی،این ورقها بسیار شکننده می باشند.از مزایای پلکسی می توان به شفافیت ، مقاومت بالا ، ضخامتهای متنوع ، برش صاف و تمیز و سبک بودن اشاره کرد.این متریال دوام و پایداری بسیار بالایی دارند و میتواند به خوبی در برابر لرزش و ترک خوردگی مقاومت کند.هنگام برش لیزری هیچ تغییر شکلی ندارند و براحتی برش می خورد. پلکسی می تواند رنگ شود یا چسب به آن زده شود. از دیگر خاصیتهای آن ضد آب بودن و مقاومت در برابر آب می باشد که با توجه به این می توان در آشپزخانه یا حمام از آن استفاده کرد. از پلکسی می توان در ساخت باکس گل، لوازم پزشکی، لایت باکس نوری ، ساخت استند تابلوسازی ها، دکوراسیون خانه ، ماکت سازی ، آکواریوم و ساخت شابلون استفاده کرد.بعد از حکاکی بر روی پلکسی گرده حاصل از لیزر به راحتی با پارچه نرم و مرطوب، تمیز می شود.

پلکسی

مشخصات پلکسی

ابعاد ورقهای کامل پلکسی 183*122 سانتیمتر می باشند. برای سهولت در حمل و نقل ورق پلکسی و ابعاد متناسب با میز برش لیزری آنها را به دو قسمت 120*90 برش می زنند.فایل برش لیزری پلکسی داخل ورقهای با ابعاد کوچکتر می تواند چیده شود و قیمت بخش مورد استفاده ، در نظر گرفته می شود. ضخامت ورقهای پلکسی 1_2_3_4_5_6_8_10میلیمتر می باشند. دستگاه برش لیزری معمولا تا ضخامت 10mm را برش می زند. رنگبندی پلکسی طیف وسیعی دارد چنانکه در تصویر زیر تنوع رنگی پلکسی را مشاهده می کنید. حکاکی روی ورق های پلکسی مشکی و شفاف ، به رنگ سفید می شود.پلکسی ساختار بسیار براق و سبکی دارد که کاربرد آن را برای استفاده در صنعت بسیار آسان می کند.

طیف رنگی پلکسی

انواع پلکسی

 

 • پلکسی ترنسپرنت یا شفاف

این پلکسی از 92% شفافیت برخوردار می باشد و معمولا به جای شیشه استفاده می شود نور را به طور کامل از خود عبور می دهد در مقایسه با شیشه از شکنندگی کمتر و سبک بودن برخوردار است و مقاومت بیشتری دارد و در مقابل عوامل جوی و گردوغبار عملکرد بهتری نسبت به شیشه دارد.این نوع پلکسی در باکسهای گل،ماکت سازی، تابلو سازی، تابلوهای دیواری و ساعت سازی کاربرد گسترده ای دارد، ابعاد این نوع پلکسی 122*91 سانتیمتر می باشد.و در ضخامتهای 1_2_3_4_5_6_8_10 میلیمتر موجود می باشد. در ماکت سازی از این پلکسی به منظور نشان دادن شیشه استفاده می کنند. در آباژور برای محافظت از آن و عبور نور از پلکسی شفاف استفاده می کنند.

پلکسی شفاف

 • پلکسی رنگی

تنوع رنگی در پلکسی نسبت به دیگر متریال طیف گسترده ای را در بر می گیرد. این پلکسی در انواع تابلوهای دیواری تابلوهای چلنیوم و باکسهای گل، لایت باکسها، دکوراسیون داخلی ، ماکت سازی  و ... کاربرد دارد. این نوع پلکسی کاملا صیقلی و براق می باشد ولی نور را از خود عبور نمی دهد. ابعاد ورق این پلکسی 122*91 سانتیمتر می باشد. در ضخامتهای 1_2_3_4_5_6_8_10 میلیمتر موجود می باشد. قیمت پلکسی های رنگی بالاتر از پلکسی های شفاف است ولی بافت هر دو به یک شکل می باشند.

برای تابلو سازی بر روی پشت پلکسی ها از چسب دوطرفه سلولزی استفاده می شود که این چسب باعث چسبیدن پلکسی مورد نظر به تکیه گاه خود می باشد. برش لیزری پلکسی بعد چسب بر روی پلکسی انجام می گیرد.

پلکسی رنگی

 • پلکسی آینه ای

در این نوع پلکسی نور کاملا بازتاب می شود .این نوع پلکسی در رنگهای طلایی و نقره ای وجود دارد و به جای آینه می تواند استفاده شود، تفاوت آن با آینه در وزن سبک و عدم شکنندگی است. پلکسی های آینه ای در ساعت سازی، دکوراسیون منزل و استندها و لوح تقدیر و باکس سازی و ... کاربرد گسترده ای دارد. ابعاد ورق این نوع پلکسی 122*91 سانتیمتر می باشد. و ضخامت این نوع پلکسی 2 میلیمتر می باشد. قیمت این نوع پلکسی نسبت به سایر پلکسی ها بیشتر می باشد ولی از کیفیت مناسب تری برخوردار است.

پلکسی آینه ای

 • پلکسی مات

این نوع پلکسی نور را خیلی کم عبور می دهد و در جاهایی استفاده می شود که نور زیاد در الویت نیست، در لایت باکسها یا تابلوهای دیواری اماکن تجاری که نیاز به نور ملایم دارند ، از این نوع پلکسی استفاده می شوند. در نورپردازی های خاص مثل بیمارستانها که نیاز به نور آرام دارند بیشتر استفاده می شوند. ابعاد ورق این نوع پلکسی 122*91 سانتیمتر می باشد.و در ضخامتهای 1_2_3_4_5_6 میلیمتر موجود می باشد.

پلکسی مات

حکاکی پلکسی

پلکسی متریال بسیار مناسبی برای حکاکی به شمار می رود چرا که بهترین کیفیت را با جزییات را ایجاد می کند. قبل از حکاکی ورق پلکسی باید برچسب طرفی که می خواهد حک شود را از پلکسی جدا کنید. حکاکی پلکسی باید از پشت پلکسی دیده شود بنابراین قبل از حکاکی حتما باید آن را آینه کرد تا به خوبی دیده شوند. در ماکت های معماری از حکاکی به منظور نشان دادن سایت پلان طرح استفاده می کنند که بسیار لوکس و زیبا دیده می شوند. دو نوع حکاکی توپر و توخالی برای پلکسی وجود دارد که هرکدام با توجه به کاربردشان استفاده می شوند. حکاکی توخالی در زمان کمتری نسبت به حکاکی توپر انجام می شود و قیمت آن کاهش پیدا می کند. حکاکی پلکسی باید با سرعت بالا و قدرت پایین انجام شود تا نتیجه بهتری حاصل شود.حکاکی پلکسی در آباژور چهره ، ساخت تندیس و حکاکی سایت پلان معماری بسیار کاربرد دارد.

حکاکی پلکسیحکاکی ورق پلکسیحکاکی پلکسی

کاربرد پلکسی

 • استفاده از پلکسی در تابلوهای دیواری نقش برجسته

در این روش ابتدا ابعاد تابلو و نحوه نصب آن بر روی دیوار مشخص می شود سپس هندسه کار در نرم افزار طراحی می گردد و پس از مقیاس شدن بر روی شیت های پلکسی چیده می شود و برش داده می شوند سپس اجزای تابلو بر روی زمینه آن منتاژ می شوند.

تابلو نقش برجسته با پلکسی

 • ساخت باکس یا جعبه با پلکسی

باکس ها به منظور نگهداری اشیا گران قیمت ساخته می شوند یا به منظور ایجاد بستری برای گل مورد استفاده قرار می گیرد. مهمترین استفاده از باکس های پلکسی ، ایجاد باکس گل می باشد برای این منظور از پلکسی شفاف استفاده می گردد.

ساخت باکس گل پلکسی

 • ساخت آباژور چهره با پلکسی

​​​​​​​در این آباژورها از پلکسی شفاف 5 میلیمتر برای حکاکی چهره یا هر شکل هندسی متنوعی استفاده می شود.با حکاکی بر روی پلکسی ، مسیر انتشار نور از آن با فررفتگی مشخص می گردد .

ساخت آباژور با پلکسی

 • ساخت قطعات مکانیکی و فنی با پلکسی
 • ساخت انواع شابلون مهندسی یا جواهر سازی و ... با پلکسی
 • ساخت قاب عکس با پلکسی
 • ساخت ماکت و حکاکی سایت پلان با پلکسی
 • ساخت ساعت های دیواری با پلکسی
 • استفاده از پلکسی شیشه ای به جای شیشه در خانه
 • ساخت تاپر کیک با پلکسی
 • ساخت انواع تندیس برای جشنواره ها با متریال پلکسی
 • ساخت استند های نامزدی یا تولد با پلکسی
 • ساخت آکواریوم با متریال پلکسی گلس

 

برش لیزری پلکسی

پلکسی با دو روش برش داده می شود ، یک روش دستی که با استفاده از کاترهای مخصوص برش می خورد دو روش برش لیزری که بسیار متداولتر است.هر چه ضخامت پلکسی بیشتر باشد سرعت برش لیزری کمتر می شود، دقت برش لیزری برای پلکسی 0.5 میلیمتر می باشد یعنی فاصله دو خط در فایل برش کمتر از 0.5 میلیمتر نباید باشد. برای چیدن فایلهای برش لیزری در شیت مورد نظر باید 3میلیمتر فاصله کار با جداره، رعایت شود.

فایل برش لیزری باید به صورت میلیمتر ترسیم شود و با انواع نرم افزارهای وکتور مثل کرل،اتوکد،ایلوستریتور،سالید ورک و راینو امکان پذیر است. فرایند برش لیزری ، با سرعت پایین و قدرت بالا بهترین نتیجه در کیفیت برش را دارد.

نکته مهم در برش لیزری پلکسی چیدن قطعات برش با کمترین فاصله ای که می شود، است. با توجه به قیمت متریال پلکسی این کار باعث صرفه جویی و کاهش قیمت در متریال می شود. برای حذف خطوط اضافی روی همدیگر باید با استفاده از دستور OVERKILL در نرم افزار اتوکد اقدام به این کار کرد. برای اطمینان از بودن قطعات در یک سطح، می توان از دستور FLATTEN در نرم افزار اتوکد، استفاده کرد.

در صورت نداشتن آشنایی با این دستورات از طریق شماره های وبسایت با ما تماس حاصل نمایید.

قیمت پلکسی

قیمت پلکسی با توجه ابعاد متریال چیده شده در فایل برش ، محاسبه می شود. هر چقدر ضخامت متریال بالاتر رود قیمت برش لیزری افزایش پیدا می کند. کادر تعریف شده برای تعیین قیمت باید مستطیل باشد. قیمت کل کار ، مجموع قیمت متریال پلکسی و برش لیزری می باشد.برای اطلاع از قیمت برش لیزری و قیمت متریال ، فایلتان را به لینک واتس آپ  یا لینک تلگرامدر همین صفحه ارسال کنید یا از طریق شماره تلفنهای موجود در سایت با ما تماس بگیرید.

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر