menusearch
afrazlaser.ir

برش لیزری پارچه

یکشنبه سی و یکم فروردین ۹۹
(0)
(0)
برش لیزری پارچه

برش لیزری پارچه

 

پارچه

پارچه ها از زیرگروه منسوجات می باشند که طیف وسیعی از صنعت پوشاک و تولیدات را در بر می گیرند.با توجه به نیاز بازار و سرعت تولید و با مکانیکی شدن فرایند تولید، استفاده از تکنولوژی امری واجب در پیش برد اهداف مورد نظر می باشد. دستگاه برش لیزری برای برش پیچیده ترین طرحها و هزینه بسیار پایین نسبت به سیستم سنتی ، می تواند به صنعت تولید و پوشاک کمک به سزایی کند تمامی پارچه ها با برش لیزری، برش داده می شوند. پارچه ها می توانند برای تجهیزات پزشکی مثل ماسک یا لباسهای محافظ ویروس مورد استفاده قرار بگیرد. این روزها با اپیدمی شدن ویروس کرونا ، تولید ماسکبا استفاده از برش لیزری می تواند نیاز کشور را برای مقابله با این بیماری برطرف نماید.

 • چه نوع پارچه هایی برای برش لیزری ماسک تنفسی مناسب می باشد؟

این روزها با گسترش ویروس کرونا و اجباری شدن استفاده از ماسک تنفسی در مکان های سرپوشیده ، تولید ماسک رو به افزایش می باشد، در این راستا شناخت پارچه های مقاوم در برابر ویروس کرونا اهمیت پیدا می کند، پارچه های اسپان و پارچه های کشی کلفت از جمله پارچه هایی هستند که بسیار در برش لیزری ماسک تنفسی به کار می روند.برش لیزری افراز آماده خدمت رسانی به شما تولید کنندگان ماسک تنفسی می باشد ، قیمت برش لیزری هر یک از ماسک ها 300 تومان برای تیراژ های زیر 10000 عدد و برای تیراژ های بالای 10000 عدد قیمت برش لیزری هر یک ماسک ، 200 تومان می باشد.

 

انواع پارچه

 1. پارچه های گیاهی مانند کتان و پنبه 
 2. پارچه های حیوانی مانند ابریشم و چرم
 3. پارچه های معدنی مانند آزبست و پنبه نسوز
 4. پارچه های شیمیایی مانند نایلون و داکرون

انواع پارچه که بوسیله برش لیزری ، برش می خورند:

 

 •  پارچه نخی

به این نوع پارچه ، پارچه پنبه ای نیز می گویند.اصطلاحا به پارچه ای اطلاق می شود که در آن پنبه از الیاف طبیعی استفاده شده باشد.تارو پود استفاده شده در این نوع پارچه طوری است که هوا به آسانی در آن جریان پیدا می کند و لطافت بیشتری در آن حس می شود. این نوع پارچه بسیار براق می باشد و بافت آن طوری است که پوست به آن حساسیت پیدا نمی کند و حس خنکی منتقل می شود. طاقه پارچه نخی به عرض 150 سانتیمتر به طولهای مشخص می باشد که براحتی در دستگاه برش لیزری قرار می گیرد.

برش لیزری پارچه نخیبرش لیزری پارچه نخی

 • پارچه لی

پارچه لی نوعی پارچه ضخیم و بافتدار می باشد که جنس آن از کتان می باشد. الیاف در آن کاملا به صورت مورب در هم تنیده شده اند. این نوع پارچه کاربرد گسترده ای در صنعت پوشاک دارد و از جایگاه ویژه ای نزد خیاطان برخوردار است، این پارچه برای تولید پیچیده ترین طرح ها می تواند با برش لیزری بریده شود . ابعاد طاقه های جین برای برش لیزری باید 150*90 سانتیمتر باشد.

برش لیزری پارچه لیبرش لیزری پارچه لی

 • پارچه نمدی

پارچه نمدی یک نوع از پارچه های نساجی است که توسط چگالش و فشار دادن الیاف به یکدیگر تولید می شود.نمد را می توان از الیاف طبیعی مثل پشم یا خز و از الیاف مصنوعی مثل آکریلیک، تهیه کرد.نمد تا حدی ضد آتش است و می تواند تا مقادیر زیادی مایعات را به خود جذب کند بدون آنکه رطوبتی حس شود. پارچه نمدی 140 طیف رنگی را در بر می گیرد ضخامت نمد بسته به استفاده از آن از 1 میلیمتر تا 10 میلیمتر متغیر است.ابعاد طاقه های نمد ، عرض 150 سانتیمتر به طولهای متفاوت می باشد. نمد کاربرد زیادی در صنایع دستی و هنری تولید عروسکها دارد. از نمدهای با ضخامت بالا می توان در زیر لیوانی ، پادری و رومیزی استفاده کرد. نمد از متریالهایی است که خیلی تمیز توسط برش لیزری، بریده می شود و دوده و کثیفی در آن مشاهده نمی شود. 

برش لیزری نمدبرش لیزری نمد

 • پارچه کتان

پارچه کتان از الیاف کتان تولید می شود. یکی از قدیمی ترین پارچه های مورد استفاده بشر می باشد.الیاف کتان معمولا نرم و شفاف می باشند و بافت آن تا حدی شبیه به پنبه است. کتان نیز براحتی با برش لیزری ، بریده می شود و ابعاد آن 150 *90 سانتیمتر می باشد.

برش لیزری پارچه کتانبرش لیزری پارچه کتان

 • پارچه چرمی

پارچه چرمی از نوع پارچه های حیوانی می باشد که در دو نوع چرم مصنوعی و چرم طبیعی وجود دارد. چرم مصنوعی ضخامت کمی دارد و در عرض 150 سانتیمتر و طول 30 متر می باشد و زیر دستگاه برش لیزری، به راحتی بریده می شود. چرم طبیعی دارای ضخامت بیشتری نسبت به چرم مصنوعی می باشد و بافت مقاومتری دارد که باعث می شود برش لیزری با سرعت خیلی کمی بتواند این نوع چرم را ببرد . ابعاد این نوع چرم اصلا ثابت نمی باشد و دارای ابعاد مختلفی است.پارچه چرمی کاربرد گسترده ای در تولید انواع کیفهای جیبی یا کیفهای بزرگ و انواع کمربندها ، جا سویچی، پوشاک، تابلوها و ... دارد. حکاکی روی چرم نمود خیلی خوبی برای سلایق مختلف دارد.

برش لیزری چرمبرش لیزری چرم

 • پارچه ابریشمی

ابریشم یک نخ طبیعی است که از پیله ابریشم گرفته می شود مواد تشکیل دهنده ی آن پروتیین است. از نخ ابریشم پارچه های ابریشمی تهیه می شود و از نرم ترین و بهترین پارچه های دنیا محسوب می شود.ابریشم تنوع رنگی بسیار بالایی دارد که از هر طرف به آن نگاه کنید مانند منشور رنگش عوض می شود . اولین بار ابریشم در چین کشف شد. امروز مرغوب ترین نوع ابریشم به سبب زیبایی و بهترین بودن،ابریشم ایتالیا است.

برش لیزری پارچه ابریشمبرش لیزری پارچه ابریشم

 • پارچه جیر

پارچه جیر از پوست حیواناتی مثل بز و گوسفند به صورت دباغی شده گرفته می شود و طی فرایندی به صورت مخملی مانند می شود و از آن به عنوان به نوعی چرم یاد می شود. از پارچه جیر در صنعت تولید کفش استفاده زیادی می شود . این پارچه معمولا به گردو غبار حساس است و نباید در معرض عوامل خارجی زیاد قرار بگیرد.

برش لیزری پارچه جیربرش لیزری پارچه جیر

 • پارچه ساتن

پارچه ساتن به پارچه نرم و براقی گفته می شود که بسیار لوکس دیده می شود و برای لباسهای مجالس و تجملاتی از آن استفاده می شود.ساتن انواع مختلفی دارد ولی اغلب براحتی چین می خورد و تا می شود این پارچه مقاومت و دوام زیادی دارد. یکی از معایب این پارچه ، نخ کش شدن لبه های بریده شده آن است.

برش لیزری پارچه ساتنبرش لیزری پارچه ساتن

 • پارچه مخمل

مخمل به روش در هم تنیده شدن تارو پودها در پارچه می گویند. معمولا جنس پارچه مخمل از نخ و کتان می باشد.مخمل پارچه بسیار نرمی می باشد که این نرمی به سبب کرک و پرز هایی است که به صورت عمودی بر سطح پارچه قرار می گیرد. بهترین نوع مخمل از جنس ابریشم واقعی است که معمولا در بازار نایاب است و قیمت آن بسیار بالا می باشد. این نوع پارچه براحتی با برش لیزری برش داده می شود.

برش لیزری پارچه مخملبرش لیزری پارچه مخمل

 • پارچه ویسکوز

پارچه ویسکوز ساخته دست بشر می باشد.و دارای ماهیت سلولوزی می باشند. این پارچه از الیاف بازیافتی تولید می شود.این نوع پارچه جذب رطوبت بسیار بالایی دارد ولی این جذب رطوبت سبب کاهش استحکام ودوام آن می شود. این پارچه خیلی زود چروک می شود به سبب اینکه خاصیت ارتجاعی بسیار پایینی دارد و اساسا خشک است. کاربرد این پارچه در تولید ملحفه ، رومیزی، لباس زنانه و مردانه و لباس زیر است.

برش لیزری پارچه ویسکوزبرش لیزر پارچه ویسکوز

 • پارچه پشمی

پارچه پشمی از ضخامت زیادی برخوردار هستند که سبب می شود خیلی خوب دربرابر سرما از بدن محافظت نمایند.پارچه های پشمی نزدیک به 80 درصد هوا را در بین لایه های خود نگه می دارند.پارچه های پشمی چروک نمی شوند و دارای مقاومت و استحکام زیادی هستند این پارچه ها به خاطر جلوگیری از عبور اشعه ماورابنفش، برای سلامتی بدن بسیار مفید می باشند.

برش لیزری پارچه پشمیبرش لیزری پارچه پشمی

 • پارچه لمه

پارچه لمه پارچه ای کشی با بافتهای ریز می باشد که برای تولید لباسهای مجلسی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. این پارچه به دلیل سطح صاف ، لطافت زیادی دارد و پوشش کاملی را برای افراد ایجاد می کند و همین امر باعث شده که به هنگام دوخت نیازی به آستر نباشد.این نوع پارچه چروک نمی شود و نیازی به اتو کشیدن ندارد. باتو جه به تنوع رنگی برای سلایق گوناگون با اندامهای متفاوت، مناسب می باشد.

برش لیزری پارچه لمهبرش لیزری پارچه لمه

 • پارچه حریر

پارچه حریر از جنس پارچه ابریشم طبیعی یا مصنوعی است که به دلیل نازکی ، بیشتر در پوشاک تابستانی استفاده می شود.لباسهای حریر بسیار بسیار خنک و سبک می باشند که از تنوع رنگی و جنس بالایی برخوردار هستند.از این نوع پارچه بیشتر برای لباسهای مجلسی، مانتو شومیز استفاده می شود.انواع مختلف حریر با درصد ابریشم به کار رفته در آن سنجیده می شود و نام حریر بر اساس آنها تغییر می کند.

برش لیزری پارچه حریربرش لیزری پارچه حریر

 • پارچه کنف

پارچه کنف از گیاه کنف تولید می شود.این پارچه ها سطح نسبتا زمخت و سختی دارند.به همین دلیل از نطر هزینه ارزانتر از پارچه های دیگر می باشند و بیشتر در دکوراسیون داخلی وسایل هنری تزیینی، صنایع دستی و پوشاک استفاده می شوند.این پارچه ها دوام و مقاومت بسیار بالایی دارند. این پارچه تنوع رنگی بسیار گسترده ای دارد و سلایق همه افراد را در این زمینه تامین می کند.

برش لیزری پارچه کنفبرش لیزری پارچه کنف

 • پارچه نایلون

پارچه نایلونی از الیاف نایلونی استفاده می کند و نوعی از فیبر مصنوعی است.این پارچه ها بسیار نرم و لطیف و سبک می باشند و خاصیت ارتجاعی بالایی دارند. ویژگی دیگر این نوع پارچه خاصیت آب گریزی آنها است که باعث می شود عملکرد بهتری در مقابل آب داشته باشد.این پارچه ها در تولید کیف کاپشن، کت، پوشاک، چادرهای مسافرتی، تجهیزات نظامی، کاربرد دارد.

برش لیزری پارچه نایلونبرش لیزری پارچه نایلون

 • پارچه بنگالین

پارچه بنگالین پارچه آجدار می باشد و نام آن برگرفته از کشور بنگال است و از جنس ابریشم ، پشم و الیاف مصنوعی تهیه می شود. این پارچه خاصیت کشسانی زیادی دارد. از این نوع پارچه در تولید پوشاک زنانه، انواع مانتو، لباسهای غواصی، استفاده می شود. تنوع رنگی بسیار گسترده ای دارد از این رو مخاطبان با سلایق مختلف را به خود جذب کرده است.

پارچه بنگالینپارچه بنگالین

 • پارچه ژرژت

پارچه ژرژت از انواع پارچه های حریر می باشد که لطافت و نرمی زیادی نسبت به دیگر گونه های حریر دارد.این پارچه ، مقاومت و دوام بسیار زیادی دارد و در لباسهای مجلسی زنانه و لباس های بچه گانه مورد استفاده قرار می گیرد.

برش لیزری پارچه ژرژتپارچه ژرژت

 • پارچه لینن

پارچه لینن پارچه بسیار سبک و کم تراکم می باشد به همین خاطر بیشتر در طول تابستان از آن استفاده می شود. بافت پارچه دارای منفذ هایی است که هوا خیلی خوب وارد پوست می شود و باعث می شود بدن خنکی را حس کند این پارچه قابلیت جذب رطوبت بالایی دارد. و خیلی زود چروک می شود ولی با کمی رطوبت ، چروک آن از بین می رود و پارچه صاف می شود.

پارچه لنینبرش لیزری پارچه لنین

 • پارچه فاستونی

پارچه فاستونی ، پارچه ای پشمی نخی است.این پارچه با سه نوع  الیاف طبیعی و مصنوعی یا ترکیبی از هر دو تولید می شوند. این پارچه ها برای دوختن کت و شلوار ، دامن مانتو بکار می رود. پارچه های فاستونی با الیاف طبیعی نسبت به فاستونی های پلی استر بیشتر چروک می شوند و قیمت بیشتری دارند در پارچه های ترکیبی درصد الیاف پشمی به کار رفته در آن قیمت آن را تعیین می کنند.

پارچه فاستونیکت و شلوار فاستونی

 • پارچه کرپ 

پارچه کرپ از الیافی چون پشم، پنبه، پلی استر، ریون ابریشم تهیه می شود.این پارچه بسیار نرم و براق است و به خوبی روی لباس می نشیند.به همین دلیل برای دوخت لباسهای مجلسی از این نوع پارچه استفاده می شود.این پارچه در رو مبلی، رومیزی و پوشاک مورد استفاده قرار می گیرد.

پارچه کرپمانتو کرپ

برش لیزری پارچه

پارچه ها از متریالهایی هستند که زیر دستگاه برش لیزری با سرعت مناسب برش می خورند و در تولیدات تیراژ ، باعث سرعت و صرفه جویی در هزینه می شوند. ابعاد پارچه ها معمولا عرض 150 سانتیمتر در طولهای مختلف می باشد که مناسب دستگاههایی با طول 140 *90 سانتی متر ، است. برای آماده کردن فایل  برش لیزری پارچه باید مراحل زیر طی شود:

طرح برش مورد نظر در نرم افزارهایی مثل اتوکد و کرل با ابعاد مشخص ترسیم می شود.

فایل مورد نظر در شیت 140 در 90 سانتیمتر چیده می شود.

زمان برش لیزری در نرم افزاز محاسبه می شود و به اطلاع تولید کنندگان خواهد رسید.

قیمت

قیمت برش لیزری پارچه بر اساس زمانی که طول می کشد تا برش بزند، محاسبه می شود. برای اطلاع از قیمتها می توانید از طریقلینک واتس آپ یا لینک تلگراماقدام نمایید یا از طریق شماره تلفنهای موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر