menusearch
afrazlaser.ir

برش لیزری نمد

سه شنبه شانزدهم اردیبهشت ۹۹
(0)
(0)
برش لیزری نمد

نمد 

نمد پارچه ای نرم و متراکم می باشد که از الیاف طبیعی مثل پشم یا خز و از الیاف مصنوعی مثل آکریلیک می توان تهیه کرد.نمد پارچه ای ارزان قیمت و بسیار با دوام می باشد و با توجه به طیف رنگی  متنوع ،  برای استفاده در تولیدات مختلف بسیار مورد توجه می باشد. نمد پارچه ای ضد آتش می باشد که قادر است مقدار بسیار زیاد رطوبت را به خود جذب کند. طاقه های نمدی در ابعاد 150 در 90 سانتی متر زیر دستگاه برش لیزری قرار می گیرند. پارچه نمدی ، ضخامت 1 میلیمتر تا 10 میلیمتر را دربر می گیرد. بیشترین کاربرد نمد در تولید وسایل تزیینی و دکوراتیو است همانطور که امروزه معماران و طراحان داخلی از نمد برای دیزاین داخلی استفاده می کنند. به خصوص در پارتیشن های آویزان از پارچه نمدی هم به عنوان پوشش و هم به عنوان عایق استفاده می کنند.

برش لیزری نمدبرش لیزری نمد

انواع کاربرد نمد

  • پارتیشن 

دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی پر از چالش برای ایده پردازی و به تصویر کشیدن زیبایی هستند پارتیشن های نمدی یکی از این نمونه ها می باشند که باعث حس تعلق به فضای داخلی می شوند. این پارتیشن ها هم می توانند به صورت آویزان برای تفکیک عملکرد فضاها استفاده شوند هم به صورت نمادین بر روی دیوارهای جدا کننده قرار بگیرند. ویژگی دیگر این پارتیشن ها ، استفاده از برش لیزری مشبک روی آنها می باشد که در مواقعی نور متعادلی را وارد فضا می کند.

پارتیشن نمدیپارتیشن نمدی

  • کیف

تولید محصول همیشه همراه با کاهش هزینه ها می تواند به سود آوری بیشتر بیانجامد.پارجه نمدی این امکان را می دهد که در عین دوام و زیبایی ، کاهش هزینه ها را در پی داشته باشد. با نمد می توان کیف های پول و کیف های زنانه بزرگ تولید کرد چرا که در عین زیبایی ، می توان به فروش خوبی در آن رسید.

برای تولید کیف نمدی ابتدا باید فرایند گسترده سازی آن انجام شود سپس برش قطعات انجام می گیرد و با استفاده از دوخت ، قطعات آن به هم متصل می شوند.ترکیب نمد و چرم ، زیبایی منحصر به فردی به تولید این نوع کیف می دهد.

کیف نمدیکیف نمدیکیف نمدی

  • عروسک

یکی از شاخصه های پارچه نمدی داشتن تنوع رنگی و انعطاف پذیری بالاست که مورد نیاز ساخت عروسک می باشد. این نمد ها می توانند در عروسکهای دو بعدی و سه بعدی تولید شوند. تولید عروسک سه بعدی ابتدا با دستگاه پرینت سه بعدی باید مدل شوند سپس قطعات برش خورده ی عروسک با استفاده از چسب ، به مدل سه بعدی متصل شوند. 

عروسک نمدیعروسک نمدیعروسک نمدی

  • زیر لیوانی

گاهی استفاده از کالاهای دکوراتیو ساده باعث بوجود آمدن حس زیبایی در فضای خانه می شوند ، زیر لیوانی یا زیر فنجانی از محصولات نمدی هستند که در طرح های متنوع قابل تولید می باشند. تمامی طرح ها با برش لیزری ، برش می خورند و در تمام ابعاد قابل برش می باشند. ضخامت 5 میلیمتر نمد برای این زیر لیوانی ها کافی است. 

برای برش لیزری این زیر لیوانی ها باید از کاغذ یا روزنامه یکبار مصرف در جهت از بین بردن دوده زیر کار استفاده کرد ولی در رنگ های تیره نیازی به استفاده از کاغذ نمی باشد.

زیرلیوانی نمدیزیرلیوانی نمدیزیرلیوانی نمدی

  • پادری

پارچه نمدی در تولید انواع محصولات پادری مشبک بسیار مورد استفاده می باشد. این پادری ها در طرح های مثلثی ، دایره ای ، چهارگوش مورد استفاده قرار می گیرند و زیبایی خاصی به فضای دکوراسیون داخلی می دهند. گاهی اوقات برای مقاومت پادری در زیر نمد از چرم مصنوعی استفاده می کنند که باعث می شود انعطاف پذیری داشته باشد. طرح های بسیار متنوعی را می توان برای برش لیزری چرم و نمد طراحی کرد ، چرم به ضخامت 3 میلیمتر و نمد 2 میلیمتر برای تولید پادری مناسب می باشد.

پادری نمدیپادری نمدی

برش لیزری نمد

برش لیزری نمد روشی ارزان و با سرعت برای تولید محصولات تزیینی به شمار می رود.چرا که برش نمد با روش معمولی باعث افزایش هزینه و زمان می گردد. قدرت پایین و سرعت بالا در برش لیزری نمد بهترین نتیجه را دربردارد. اشعه برش لیزری نمد را بدون هیچ خوردگی و ساییدگی برش می زند. تنها مشکل برش لیزری نمد بوی بسیار سمی و مضر آن برای بدن می باشد که این موضوع با در نظر گرفتن تهویه مناسب برای خروج دودهای سمی ، برطرف می شود. قبل از برش لیزری نمد باید باید فایل نمدی طراحی و آماده شود.

برش لیزری نمد باید با سرعت بالا و قدرت متعادل انجام پذیرد تا پارچه نمدی دچار دوده و کثیفی نشود. در صورت استفاده از متریال روشن برای نمد می تواند از کاغذ در زیر نمد استفاده کرد.

آماده کردن فایل برش لیزری نمد

   1_ابتدا طرح نمدی را با استفاده از نرم افزارهای  Corel , Autocad , Illustrator , Rhino طراحی می کنیم.

   2_برای تولید محصول مورد نظر ابتدا فایل تستی را روی کاغذ یا مقوا برش می زنیم تا ایراد و اشکالات فنی آن برطرف شود.

   3_فایل اصلی را در ورق های به اندازه 140 *90 سانتیمتر می چینیم و در دستگاه برش لیزری ، برش می دهیم.

   قیمت برش لیزری نمد

متریال نمد در دفتر موجود نمی باشد و شما قبل از برش نمد باید آن را تهیه کنید. برش لیزری نمد بر اساس زمان برش آن محاسبه می شود و هزینه آن به صورت دقیقه ای جمع می گردد. سعی کنید از طرح های ساده تر استفاده کنید تا هزینه برش لیزری نمد کاهش یابد.شما می توانید برای ارسال فایل برش لیزری یا سفارش طراحی از طریق لینک واتس آپ یا لینک تلگراماقدام کنید یا از طریق شماره تلفن های موجود در وب سایت با همکاران ما تماس حاصل نمایید.

 

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر
telegramwhatsupfacebookgoogle