menusearch
afrazlaser.ir

برش لیزری مولتی استایل

یکشنبه سی و یکم فروردین ۹۹
(0)
(0)
برش لیزری مولتی استایل

برش لیزری مولتی استایل

 

مولتی استایل چیست؟

مولتی استایل (acrylonitrile butadiene styrene) نوعی ورق آکریلیک لمینت با یک روکش فلزی مانند، می باشد که به سبب صیقلی بودن و درخشندگی زیاد، شباهت زیادی به فلزات دارد و با توجه به بافت آن ، دقت زیادی را در حکاکی برش لیزری امکان پذیر می کند. این متریال در مقابل رطوبت مقاومت زیادی دارد ولی بسیار اشتعال آور است. مولتی استایل متریال مناسبی برای کاربردهای خارجی است چون مقاومت خوبی در برابر اشعه ماورابنفش دارد. از ویژگی های دیگر این متریال انعطاف پذیری بسیار بالای آن می باشد که در عین حال از سختی و مقاومت خوبی برخوردار است. مولتی استایل با کشیدن ناخن بر آن دچار خط و خش می شود. از معایب دیگر مولتی استایل تولید بوی نامطبوع ناشی از برش می باشد که داشتن تهویه مناسب لازمه ی استفاده از این متریال در برش لیزری است.از مولتی استایل در انواع تابلوهای خارجی و اداری، انواع پیکسل ها، ساعت سازی، ماکت سازی، گل فروشی، استندها، لوح تقدیر ، انواع هدایای تبلیغاتی و... استفاده می شود.

خرید مولتی استایلحکاکی مولتی استایل

مشخصات مولتی استایل

مولتی استایل در ابعاد 120*60 سانتیمتر می باشد. ضخامت ورق مولتی استایل 1 میلیمتر می باشد.مولتی استایل ظاهری بسیار صیقلی و براق دارد و در رنگهای طلایی،نقره ای، مسی، سفید و مشکی  وجود دارد. این متریال دارای روکش شیشه ای بسیار نازک می باشد که هنگام برش لیزری دوده را به خود می گیرد و کار خیلی تمیز و ظریف می شود. مولتی استایل بسیار انعطاف پذیر می باشد و میتواند در تولیدات منحنی و دایره ای مورد استفاده قرار بگیرد. مولتی استایل دارای دو نوع ایرانی و خارجی می باشد.نوع خارجی مولتی استایل بهتر و مقاومتر از نوع ایرانی آن می باشد. نوع خارجی مولتی استایل شکنندگی کمتری دارد. و در برش لیزری بسیار منعطف عمل می کند.

انواع مولتی استایل

 

  • مولتی استایل آینه ای

مولتی استایل آینه ای خاصیت رفلکتیو و آینه ای دارد و در بسیاری از تزیینات داخلی خانگی و باکس گل ، ساعت سازی، تابلوهای تبلیغاتی، لامپها و لایت باکس کاربرد گسترده ای دارد. این نوع مولتی استایل در رنگهای طلایی،نقره ای ،مسی وجود دارد. ابعاد این نوع مولتی استایل 120 در 60 سانتیمتر می باشد.

این مولتی استایل کاربرد بسیار زیادی برای استند نوشته یا اسم و تاپر کیک دارد به راحتی بر روی کیک می نشیند و برای روشن کردن شمع کیک تولد می توان از پلکسی روی آن استفاده کرد و کاربرد آن را آسان تر کرد. ورق های مولتی استایل آینه ای در دو رنگ طلایی و نقره ای تولید و عرضه می گردند.

مولتی استایل آینه ای

  • مولتی استایل خش دار

مولتی استایل خش دار بافت رگه ای در خود دارد و حالت رفلکتیو بسیار کمتری نسبت به نوع آینه ای آن دارد. این مولتی استایل در رنگهای طلایی، نقره ای، سفید، و مسی و مشکی وجود دارد و در انواع دکوراسیون داخلی،ساعت سازی، تابلوهای تبلیغاتی ، گل فروشیها کابرد گسترده ای دارد.

 

مولتی استایل خش دار

حکاکی مولتی استایل

مولتی استایل به دلیل بافت و مشخصات فنی ، حکاکی در آن بسیار مناسب و دقیق میباشد. رنگ حکاکی در مولتی استایل مشکی می شود و میزان دقت آن توسط برش لیزری می تواند کم یا زیاد شود، هر چه دقت حکاکی مولتی استایل بیشتر شود زمان آن و قیمت افزایش پیدا می کند.میزان سیاه شدن مولتی استایل در حکاکی با توجه به قدرت دستگاه برش لیزری تعیین می شود. دو نوع حکاکی توپر و توخالی برای مولتی استایل وجود دارد که هر کدام با توجه به کاربردشان ، مورد استفاده قرار می گیرند. از نظر تکنیکی ، سرعت بالا و قدرت پایین در حکاکی برش لیزری ، بهترین نتیجه را در پی دارد.

بیشترین کاربرد حکاکی بر روی مولتی استایل در تولید تندیس های یاد بود و مناسبتی یا تولید تابلو به کار می رود.

برش لیزری مولتی استایل

مولتی استایل متریالی با ویژگی هایی مناسب از نظر فنی برای برش لیزری، می باشد. برش مولتی استایل بسیار دقیق و بدون خوردگی انجام می شود. مولتی استایل معمولا برای متصل شدن به تابلوها چلنیوم یا پلکسی استفاده می شود بنابراین قبل از برش لیزری باید از چسب دو طرفه استفاده کرد تا بتوان آن را بر روی سطوح چسباند.

مولتی استایل متریال خوبی برای حکاکی می باشد که حکاکی در آن بسیار با جزییات بالا و سرعت خوبی انجام می گیرد. برای آماده کردن فایل مولتی استایل باید قطعات برش را در ورق 120 در 60 قرار داد . می توان از انواع نرم افزار های شایع مثل اتوکد، کرل، راینو برای ایجاد فایل برش لیزری استفاده کرد.

فاصله ی لبه کار از جداره های ورق باید 3 میلیمتر باشد. فاصله ی دو خط کنار هم برای برش لیزری مولتی استایل، نباید کمتر از 2 میلیمتر باشد. برای حکاکی بر روی مولتی استایل باید از خطوط بسته ی POLY LINE استفاده کرد.حکاکی بر روی ورق طلایی، نقره ای ، مسی و سفید به صورت رنگ مشکی در می آید. برای حذف کردن خطوط اضافی برش می توان از دستور OVERKILL در اتوکد استفاده کرد همچنین برای در یک سطح قرار دادن قطعات برش می توان از دستور FLATTEN در اتوکد ، استفاده کرد. تهویه برش لیزری برای برش مولتی استایل بسیار مهم می باشد زیرا دوده و بوی نامطبوع برش لیزری مولتی استایل بسیار برای بدن مضر می باشد از اینرو اقدامات ایمنی و تهویه به منظور دفع بوی زاید از نکات اساسی می باشد.

برش لیزری مولتی استایلبرش لیزری مولتی استایل

قیمت مولتی استایل

قیمت مولتی استایل بر اساس ابعاد قطعات برش لیزری ، محاسبه می شود. هر چقدر قطعات کنار هم و نزدیک باشند طبیعتا قیمت برش لیزری نیز پایینتر می آید و در مصرف متریال صرفه جویی می شود. برای ارسال فایل برش لیزری و اطلاع از قیمت برش لیزری و قیمت متریال از طریق لینک واتس آپ و تلگرام اقدام کنید یا از طریق شماره تلفنهای موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر