menusearch
afrazlaser.ir

برش لیزری مقوا

یکشنبه سی و یکم فروردین ۹۹
(0)
(0)
برش لیزری مقوا

برش لیزری مقوا

 

مقوا چیست؟

مقوا متریالی سبک و سفت و می باشد.در اصل همان کاغذ معمولی است که در اثر فشار و چسب به مقوا تبدیل می شود.مقوا حاوی الیافی سلولزی می باشد که طیف گسترده ای از کاربردها رو شامل می شود. از جمله ویژگی های آن ، می توان به ارزان بودن آن اشاره کرد همچنین مقوا بسیار انعطاف پذیر است و به راحتی تا می شود. به دلیل بافت نرم ، با برش لیزری راحت برش می خورد و برش آن بسیار تمیز و صاف است.مقوا دارای تولید آسان و اقتصادی است و حمل و نقل آن در این فرایند آسان است. مهمترین نقص فنی مقوا این است که مقاومت بسیار کمی در مقابل آتش و رطوبت دارد.

مقوا فابریانومقوا

مشخصات مقوا

ابعاد مقواها معمولا 100*70 و 70*50 سانتیمتر می باشد. ضخامت مقوا ماکت 1.6 میلیمتر و مقوا 400 گرم ، 1 میلیمتر می باشد بقیه مقوا ها کمتر از یک میلیمتر می باشند. مقوا کاربرد گسترده ای در ساخت ماکت با مقیاسهای مختلف دارد همچنین در تولید انواع جعبه های بسته بندی و حکاکی و تولید کاردستی، ساخت تابلو دیواری، تابلو سازی ، چاپ گرافیکی، جلد کتاب و... کاربرد دارد.

انواع مقوا

 

  • مقوا ماکت

مقوا ماکت شامل مقوا ماکت هلندی، مقوا ماکت چینی و مقوا ماکت ایرانی می باشد. مقوا ماکت کاربرد زیادی درساخت ماکت دارد و معمولا دانشجویان معماری و معماران برای ساخت ماکت های شماتیک حجمی یا اجرایی از آن استفاده می کنند. ضخامت مقوا ماکت 1.6 میلیمتر می باشد . ابعاد مقوا ماکت هلندی وچینی 100*70 سانتیمتر می باشد. و برای برش لیزری بسیار مناسب می باشد چرا که دوده و سوختگی در آن بسیار اندک می باشد. ولی در مقوا ماکت ایرانی باتوجه به سختی و الیاف درونی موجود در آن از قدرت بیشتری برای برش لیزری در آن استفاده می شود که باعث دوده زیاد در آن می شود. ابعاد مقوا ماکت ایرانی 50*70 سانتیمتر می باشد. قیمت مقوا ماکت ایرانی از باقی مقوا ماکتها کمتر می باشد. 

مقوا ماکتمقوا ماکت

  • مقوا فابریانو

مقوا فابریانو در معماری، کارهای هنری، صنایع دستی ، تولید انواع کارتها، کاربرد گسترده ای دارد. ابعاد مقوا معمولا 100*70 و 50*70 سانتیمتر می باشد. مقوا فابریانو دارای تنوع مختلفی از لحاظ وزن می باشد طوری که طیف آن از400 گرم تا 160 گرم با توجه به کاربرد آن ، می باشد. تنوع رنگی در این نوع مقوا بسیار بالاست و گستره ی وسیعی را دربر می گیرد.یکی از کاربردهای این مقوا در طرح جلد کتاب و تولید دفترچه های کوچک و همچنین تولید جعبه شکلات ، جعبه های هدیه می باشد.حکاکی و برش لیزری روی این نوع متریال قابل انجام است و با استفاده از حک خطوط می توان از روش تا کردن و انعطاف پذیری این مقوا برای تولید انواع حجمها ، استفاده کرد. قیمت آن در مقایسه با مقوا ماکت بسیار پایین می باشد.

مقوا فابریانوفابریانو

  • مقوا ایندربرد

مقوا ایندر برد بالاترین کیفیت و استاندارد ترین کیفیت را در بین مقواهای بهداشتی دارا می باشد همچنین این مقوا دارای مجوز از وزارت بهداشت می باشد.این مقوا در تولید جعبه های مخصوص غذایی ، اقلام دارویی ، و محصولات بهداشتی کاربرد فراوانی دارد از ویژگی های فنی آن می توان به سفیدی ،براق بودن، استحکام بالا ، قابلیت خم شدگی و تا شدگی می باشد. این مقوا براحتی با برش لیزری ، حکاکی و برش می خورد. دارای تنوع در وزن می باشد و از 200 تا 400 گرم، متفاوت است.ابعاد آن 50*70 و 100*70 سانتیمتر می باشد.

مقوا ایندربردمقوا ایندربرد

  • مقوای موجدار

این نوع مقوا از دولایه تولید می شود که لایه اول یک روکش ساده می باشد و لایه دوم یک شکل موج مانند برای افزایش مقاومت آن می باشد.جنس این نوع مقوا از کاغذ کرافت می باشد. اولین بار این مقوا در آمریکا تولید شد. بسیاری از محصولات با استفاده از این مقوا بسته بندی و از آمریکا به سایر کشورها منتقل می شدند. این مقوا دارای انواع مختلفی اعم از تک رو، تک جداره، دو جداره، سه جداره می باشد. مقاومت سه جداره و دو جداره بسیار مناسب برای بسته بندی می باشند. بیشترین کابرد این جعبه ها در بسته بندی مواد غذایی به خصوص بسته بندی پیتزا و غذای بیرون بر می باشد.

مقوا موجدارمقوا موجدار

 

  • مقوا کرجی

مقوا کرجی از کاغذهای باطله طبق فرایند فشار در کارگاههای تولیدی شهر کرج ایجاد می شود. ابعاد این نوع مقوا 50*70 و 78*58 سانتیمتر می باشد. ضخامت مقوا 3.5 میلیمتر است. رنگ بندی ندارد و تنها رنگ آن طوسی کم رنگ می باشد. کاربرد این مقوا در بسته بندی شیرینی ، ماکت سازی، جعبه سازی ، ضنایع دستی، و دکوراسیون خانه و... می باشد. این مقوا سختی و مقاومت بالایی دارد ولی در مقابل آتش و رطوبت مقاومت بسیار کمی دارد. این مقوا با دستگاه برش لیزری بسیار تمیز و صاف برش می خورد و ترک خوردگی و دوده زیاد در آن مشاهده نمی شود.

مقوا کرجیمقوا کرجی

  • مقوا کارتون

مقوا کارتون ورق های نسبتا ضخیمی از جنس کاغذ هستند که عموما مقاومت بیشتری نسبت به سایر مقواها دارند از این رو برای بسته بندی انواع کالا ، استفاده می شوند. این مقواها دارای ضخامتهای متنوع برای انواع بسته بندی ها می باشند. بسته به وزن کالای مورد نظر کارتون می تواند یک لایه سه لایه و پنج لایه باشد. برای خم کردن کارتون از دستگاه لتر پرس استفاده می شود.

ابعاد این مقوا کارتونها 100 در 70 سانتیمتر می باشد. ضخامت کارتون های 3 لایه، 4 میلیمتر می باشد. در ماکت سازی به عنوان بیس برای سایت پلان یا لایه های توپوگرافی بسیار کاربردی هستند. مقوا کارتون با دستگاه برش لیزری براحتی برش و حکاکی می شود و به منظور بسته بندی کالاها مورد استفاده قرار می گیرد.

مقوا کارتونبسته بندی مقوا کارتون

  • مقوا متالایز

این نوع مقوا دارای ضخامت بسیار کم برای کاربردهای تزیینی و جعبه سازی یا گلسازی می باشد، بدنه بسیار براق و انعطاف پذیری دارد و به راحتی با برش لیزری ، برش خورده می شود. مقوا متالایز نوعی مقوا شبه فلز می باشد که می تواند در کارهای تزیینی مثل ساعت و دکوراسیون داخلی ، به عنوان روکش بر روی متریال محکمتر قرار بگیرد ، قیمت این نوع مقوا نسبت به طرح و نقش زیبا ارزانتر از سایر مقواهای دیگر می باشد.برای برش لیزری مقوای متالایز و استعلام قیمت ، تماس بگیرید.

برش لیزری مقوا متالایزبرش لیزری و حکاکی مقوا متالایز

برش لیزری مقوا

برش مقوا با دو روش دستی(با کاتر) و روش مکانیکی(توسط دستگاه برش لیزری) انجام می شود. مقوا ازجمله متریالی است که براحتی با دستگاه برش لیزری، برش می خورد و خیلی صاف و بدون خوردگی، این فرایند، انجام می شود. قبل از هر چیزی برای برش لیزری می بایست قطعات برش را در داخل ورق هایی که ابعاد آنها در مقاله بالا عنوان شد، قرار داد ، سپس فاصله 3 میلیمتری را از جداره های ورق حفظ کرد بعد از آن حکاکی را با یک رنگ، برش داخلی را با یک رنگ مجزا و برش خارجی را با یک رنگ متفاوت ، طراحی کرد. برای حذف خطوط اضافی از دستور OVERKILL در اتوکد می بایست استفاده کرد و برای قراردادن صفحات در یک صفحه از دستور FLATTEN می توان استفاده کرد. در جدول زیر اطلاعات مورد نیاز برای طراحی براساس مقواهای مختلف، شرح داده شده است.

 

متریال برش لیزریابعاد شیتفاصله قطعات از لبهحداقل فاصله خطوط از هم
مقوا ماکت هلندی100*703 میلیمتر1 میلیمتر
مقوا ماکت ایرانی70*5010 میلیمتر3 میلیمتر
مقوا فابریانو

100*70

70*50

3 میلیمتر0.5 میلیمتر
مقوا ایندربرد

100*70

70*50

3 میلیمتر1 میلیمتر
مقوا موجدار

100*70

70*50

3 میلیمتر1.5 میلیمتر
مقوا کرجی58*785 میلیمتر2.5 میلیمتر
مقوا کارتون100*705 میلیمتر2.5 میلیمتر

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

قیمت 

قیمت با توجه به متریال و زمان صرف شده برای برش لیزری ، محاسبه می شود. هرچقدر جزییات و دیتیل قطعات برش بیشتر باشد به طبع آن، قیمت برش لیزری نیز افزایش می یابد و هرچقدر جزییات کمتر باشد قیمت کاهش پیدا می کند. برای اطلاع از قیمت متریال و برش لیزری فایلهایتان را از طریق واتس آپ یا تلگرام در همین صفحه یا از طریق شماره تلفنهای سایت برای اطلاعات بیشتر و سفارش خدمات، تماس حاصل نمایید.

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر