menusearch
afrazlaser.ir

برش لیزری فوم

یکشنبه سی و یکم فروردین ۹۹
(0)
(0)
برش لیزری فوم

برش لیزری فوم

 

فوم چیست؟

فومها متریالی هستند که در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند. فومها در معماری، ماکت سازی، عایق کاری ، بسته بندی گلسازی، خودرو سازی کاربرد گسترده ای دارند. استفاده از فوم با توجه به قیمت پایین آن همواره مقرون به صرفه می باشد. از مزایای مهم استفاده از فوم در صنایع می توان به سبک بودن و انعطاف پذیری آن اشاره کرد. فومها به راحتی با دستگاه برش لیزری قابل برش هستند. فومها از انواع مختلفی دارند، فوم پلی اتیلن، فوم پلی یورتان و فوم پلی استایرن(یونولیت) مناسب برش لیزری هستند.

انواع فوم

 

  • فوم پلی اتیلن

فومهای پلی اتیلن دارای چگالی کم و مقاومت بالا و انعطاف پذیری بالایی هستند. این فومها رو به نام فوم نرم می شناسند. از مشخصات این نوع فومها می توان به سبک وزنی، ضد آب بودن، انعطاف پذیری، ضربه گیری، مقاومت شیمیایی، ضد باکتریال بودن اشاره کرد. این فومها در صنایع بسته بندی قطعات خودرو و وسایل سنگین ، گلسازی، حمل و نقل وسایل، هنر و صنایع دستی، تولید دکوراسیون داخلی عایق حرارتی و صوتی در سقفها و دیوارهای ساختمانی ... کاربرد گسترده ای دارد. این فوم به راحتی با دستگاه برش لیزری برش می خورد و برش بدون خوردگی و تمیزی ارایه می دهد. ضخامت فومهای پلی اتیلن از 1 میلیمتر تا 100 میلیمتر وجود دارد ولی برای برش لیزری ضخامت 1 میلیمتر تا 15 میلیمتر قابل برش لیزری می باشد. ابعاد ورق پلی اتیلن 100*90 سانتیمتر می باشد.

فوم پلی اتیلنفوم پلی اتیلن

  • فوم پلی یورتان

پلی یورتان از واخدهای ارگانیک متصل به پیوندهای یورتان، تشکیل شده است. پلی یورتان ها فوم بسیار سخت و با مقاومت بالایی هستند که کاربردهای متنوعی در انواع صنایع دارند.بیش از سه چهارم مصرف جهانی پلی یورتان ، گونه هایی هستند که بسیار سخت یا بسیار انعزاف پذیر هستند.از پلی استایرن در تولید تشک و مبلمان، صنعت خودروسازی،عایق صوتی ، عایق حرارتی ، حمل ونقل وسایل، صنایع بسته بندی،ماکت سازی ، گلسازی ، استفاده می شوند. پلی یورتان با برش لیزری ، برش می خورد. ابعاد پلی یورتان ، 90 در 100 سالنیمتر می باشد و ضخامت قابل برش لیزری در آن از 1 میلیمتر تا 15 میلیمتری مناسب می باشد.

فوم پلی یورتانفوم پلی یورتان

فوم پلی استایرن

  • فوم پلی استایرن

پلی استایرن(یونولیت)  پلیمر هیدروکربنی است که از استایرن ساخته می شود.از مزایای پلی استایرن می توان به وزن سبک و مقاومت در مقابل قارچ و انواع باکتریها اشاره کرد.این نوع فوم به گرد و غبار حساس نمی باشد. و  دمای ذوب بسیار پایینی دارد.پلی استایرن یکی از پلاستیکهای پرکاربرد جهان است که تولید آن به میلیونها تن می رسد. پلی استایرن به طور طبیعی شفاف است که می تواند رنگ شود. پلی استایرن در لوازم خانگی، صنعت خودروسازی ، صنعت الکترونیک، بسته بندی مواد غذایی ، در عایق بندی، پزشکی، صنایع بسته بندی، ساختمان سازی کاربرد دارد. پلی استایرن در ابعاد 100* 90 سانتیمتر در دستگاه برش لیزری ، برش می خورد، ضخامت مناسب برای برش لیزری پلی استایرن، 1 میلیمتر تا 15 میلیمتر می باشد.برش لیزری یونولیت برای ضخامت های زیر 1.5 سانتیمتر قابل انجام می باشد.

فوم پلی استایرنفوم پلی استایرن

فوم برد

فوم برد از متریالهای سبک و نسبتا مقاوم می باشد. فوم برد از سه لایه تشکیل شده است یک لایه وسط پلی استایرن و دو لایه کاغذ که به آن متصل شده اند.فوم برد در دو نوع چسبدار و بدون چسب وجود دارد. فوم برد درماکت سازی ، تابلوهای دیواری، شیت های معماری، انواع استند کاربرد دارد. ابعاد فوم برد 100*70 و 50*70 سانتیمتر می باشد. فوم برد در ضخامتهای 1 میلیمتر تا 10 میلیمتر برای برش لیزری مناسب است.

فوم برد

برش لیزری فوم

فوم براحتی با کاتر برش می خورد ولی برای تولیدات تیراژ بالا استفاده از برش لیزری ، سرعت کار را بسیار بالا می برد. برش لیزری برای فومهای با چگالی بالا و تراکم زیاد بسیار تمیز و بدون خوردگی انجام می شود ولی فومهای دارای تراکم کم ، هنگام برش لیزری دارای خوردگی می شوند طوری که یک تا 3 میلیمتر از لبه ها توسط برش لیزری آب می شود. فاصله قطعات برش لیزری از لبه های ورق فوم باید 3 میلیمتر باشد و فاصله ی دو خط از هم در فایل برش لیزری نباید کمتر از 2.5 میلیمتر باشد. برای حذف خطوط اضافی در فایل می توان از دستور OVERKILL در اتوکد و برای قراردادن قطعات برش در داخل یک صفحه می توان از دستور FLATTEN استفاده کرد.

قیمت 

قیمت فوم با توجه به ضخامت و ابعاد فوم محاسبه می شود. و هر چقدر ضخامت و ابعاد فوم بیشتر باشد ، زمان برش لیزری افزایش پیدا می کند و متناسب با آن هزینه بیشتر می شود. برای ارسال فایل و اطلاع از هزینه می توانید فایلتان را از طریقلینک واتس آپ و لینک تلگرامارسال کنید یا از طریق شماره تلفن های موجود در سایت تماس حاصل نمایید.

 

گالری تصاویر محصول
تصاویر
بیشتر