menusearch
afrazlaser.ir

معماری کره شمالی

۱۳۹۹/۱/۳ یکشنبه
(0)
(0)
معماری کره شمالی
معماری کره شمالی

کره شمالی کشوری است که به دلیل افزایش تنش های هسته ای ، نمایش افراطی نظامی و قوانین سخت حقوق بشر شناخته شده است. به عنوان یکی از معدود مکان های باقی مانده روی زمین که تقریباً از سایر نقاط جهان کاملاً مجزا شده است ، در مورد زندگی روزمره در این کشور کمونیستی اطلاعات کمی وجود دارد. اما برای ملتی که بسیار پر رمز و راز است ، تلاش های شجاعانه معماری آنها بینشی از نحوه عملکرد رژیم آنها را ارائه می دهد.

رژیم کره شمالی نه تنها طرح ها ، بلکه سرعت ساخ و ساز را هم، دیکته می کند. در اطراف اماکن ساختمانی ، کارگران معروف به "سازندگان سرباز" برای نمایش سرعتهای مختلف توسعه ، بنرهایی را آویزان می کنند. "ما اکنون در حال ساختن با سرعت" پیونگ یانگ هستیم" که توسط رهبران استفاده می شود تا سریعترین ساختو ساز را نشان دهند. سرعت ساخت آهسته و آهسته تر و در عین حال غیرواقعی ، "سرعت چولیما" ، به سرعت یک اسب بالدار اسطوره ای اشاره دارد که سرعت پیشرفت اوایل پیونگ یانگ را در دوران بازسازی اتحاد جماهیر شوروی رقم زده است. 

با این حال ، گاهی اوقات اهداف معماری کره شمالی بیش از حد تحت فشار قرار می گیرد و احتمالاً عدم توانایی آنها در پوشاندن این نقص ها در هتل Ryugyong به بهترین وجه بیان شده است. این ساختمان عظیم به شکل هرمی قرار بود در 3000 اتاق قرار داشته باشد و تا سال 2008  مانند یک جسد فاسد ، زمانی که توسط یک شرکت مخابراتی مصری شیشه ای شد، قرار گرفت. در سال 2012 که قصد برگزاری جشن کیم ایل سونگ را داشته است ، هنوز کامل نشده بود ، اما به راحتی یکی از معروف ترین نمادهای معماری کره شمالی است.

معماری کره شمالی

مشخص نیست که این سبک از معماری ناشی از در دسترس بودن مواد در منطقه است یا اینکه این یک تصمیم طراحی آگاهانه است. اما با تکیه بر درک چگونگی عملکرد این شکل افراطی کمونیسم ، به نظر عمدی می رسد. این مجموعه از پاستیل های کودکانه ، با تطبیق طرح های عجیب اتحاد جماهیر شوروی و تأکید بر بناهای بت پرستی ، گام بعدی منطقی برای یک رژیم با هدف ارائه تصویری از یک جامعه خیالپرست است. کره شمالی قصد دارد با طراحی یک "گنبد لذت" تصویر واقعیتهای آزادی رژیم را بپوشاند و از معماری خود به عنوان داروی بیهوشی برای کنترل مردم استفاده کند.

نظرات کاربران
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

بستن
*نام و نام خانوادگی
* پست الکترونیک
* متن پیام

0 نظر